Facebook ve Twitter Neden Yavaş?

Facebook ve Twitter Neden Yavaş?

PAYLAŞ

Kullanıcılar Facebook ve Twitter’a giriş yaparken bağlantılarının çok yavaş, sınırlı erişim aldıklarını hatta   zaman zaman ise siteye erişim sağlayamadılar.

Facebook’takiş yavaşlığın sebebibinin Ankara’da 86 kişinin yaşamını yitirdiği 186 kişinin de yaralandığı terör saldırısıyla bağlantılı olduğu iddia ediliyor.

Sosyal medyada artan şiddet içerikli mesajların ve fotoğrafların paylaşımlarından ötürü, bazı internet servis sağlayıcısı şirketler, bünyelerinde müşteri olarak barındırdıkları internet kullanıcılarının, sosyal medya ağlarına girişlerini en aza indirmek amacıyla yaptığı öne sürüldü. Facebook ve Twitter’ın yavaşlatılmasındaki en gerçekçi senaryo şimdilik bu gibi duruyor.Twitter

Facebook ve Twitter Kapatıldı mı?

Kullanıcılar Twitter ve Facebook’a erişimde sorun yaşadıklarını bildirmişlerdi. Bunun üzerine Erişim Sağlayıcıları Birliği (ESB) Genel Sekreteri Bülent Kent, sosyal paylaşım sitesi Twitter ve Facebook’un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını bildirdi.

Kent, açıklamada, Ankara’daki patlamaya ilişkin görüntülerin Twitter ve Facebook’tan çıkartılmasıyla ilgili herhangi bir mahkeme kararının bulunmadığını söyledi. Bu çervede Kent, Twitter ve Facebook’un kapatılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.


Twitter Bağlantı Sorunu ile İlgili Araştırma Yapıyor

Twitter ise konuya sessiz kalmayarak Twitter Policy hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Şirket, konuyla ilgili şu sözleri kaydetti: “Türkiye’de bir çok yerde Twitter’a erişim sorunu haberleri alıyoruz. Sorunu araştırıp erişimi tekrar sağlamayı umuyoruz.”

Facebook’a da erişim sorunu devam ederken, Twitter’ın yapmış olduğu bir türden açıklamaya yer vermedi.