Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçı TRT 4K’da 4K UHD kalitesinde

Fenerbahçe – Lokomotif Moskova maçı TRT 4K’da 4K UHD kalitesinde

PAYLAŞ

UEFA Avrupa Kupası’nda Fenerbahçe ve Lokomotif Moskova takımları arasında 16 Şubat Salı günü oynanacak futbol maçı, TRT aracılığıyla 4K olarak yayınlayacak.

Futbolseverler, 4K Ultra HD ve 3D özelliklere sahip Türkiye’nin ilk yerli üretim kavisli TV’sini üreten Vestel’in desteği, TRT, Türksat ve Mediapro işbirliği ile 4 kat daha canlı, 4 kat daha net ve 4 kat daha gerçek görüntünün keyfini çıkaracaklar.

trt-4k
Fenerbahçe ve Lokomotif Moskova takımları arasında 16 Şubat Salı (yarın) günü oynanacak UEFA Avrupa Kupası karşılaşması 4K kalitesinde izlenebilecek. TRT 1’den de canlı olarak yayınlanacak mücadele, Full HD yayından 4 kat daha kaliteli, 3840’a 2160 çözünürlükle, TRT 4K kanalından da gerçeğe en yakın kaliteyle yayınlanacak.

TRT 4K nasıl izlenir?

TRT 4K’yı izlemek için 4K özellikli UHD televizyona sahip olmak gerekiyor. UHD TV’ye sahip olan kullanıcılar, 4K özellikli TV’lerinin dahili uydu alıcısı ile Türksat 2A uydusundan, 12.123 Mhz frekansı, H (yatay) polarizasyon ve 15.000 sembol hızını ayarlayarak şifresiz olarak seyredebilirler.