Ferrari’nin En Yeni Spor Otomobili, Ferrari California T

Ferrari’nin En Yeni Spor Otomobili, Ferrari California T

PAYLAŞ

Ferrari otomobiller ailesinin son üyesi California T‘i resmi olarak tanıttı. Hard-top sisteme sahip cabrio araç, selefi California’dan 70 beygir daha fazla güce, yüzde 49 artırılmış torka ve yüzde 15 daha tasarruflu yakıt tüketimine sahip.

560 beygir gücündeki 3,9 litre V8 motor, Ferrari tarafından şimdiye kadarki en heyecan verici sese sahip olduğu belirtilen yeni bir turbo şarj tasarımına sahip.
Aracın bir önceki nesile ilave 70 beygiri, 0-100km performansının 3,6 saniye olmasını sağlarken yakıt tasarrufu da aracın emisyon değerlerini yüzde 20 azaltmış. Yeni California T vites kutusu, yeni süspansiyonu, yüzde 50 daha hızlı Magneride amortisörleri, F1-Trac çekiş kontrol sistemi ve karbon seramik frenleri ile firmanın güç ve teknoloji birlikteliğini tam olarak yansıtan bir model olarak karşımıza çıkıyor.

Ferrari’nin beğenilen modeli California’yı makyajladı. Yenilenen California, F12 Berlinetta’yı andıran yeni ön farları, daha büyük ızgaraya ve yenilenmiş hava girişlerine sahip ön tamponu ve çift hava girişine sahip yeni kaputunun yanında daha ince aynalar ve daha büyük kapı eşikleri ile birlikte daha şık bir profile sahip olmuş.

Tavanı 14 saniyede kapanabilen araçta dört koltuk bulunuyor. Tahmin edebileceğiniz üzere arka koltuklar çocuklar için ideal diz mesafesine sahip. Fiyat ve satış tarihine yönelik herhangi bir bilgi bulunmazken süper otomobilin resmi tanıtımı mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda gerçekleştirilecek.