FIFA 17’de Sizi En Fazla Şaşırtacak 3 Şey

FIFA 17’de Sizi En Fazla Şaşırtacak 3 Şey

PAYLAŞ

Kökeni sizi belki çocukluk yıllarınıza, belki de bundan birkaç yıl öncesine götürmesi muhtemel FIFA serisi için 2016-2017 sezonuna dair yeni versiyon önümüzdeki eylül ayında çıkıyor. 27 Eylül 2016 itibarıyla Türk oyun severlerle PS4, PS3, Xbox One, Xbox 360, PC ve mobil platformlarda buluşacak FIFA 17 için geri sayım devam ederken oyuna dair çoğu yenilik de resmi olarak duyuruldu. Peki FIFA 17, hangi yenilik ve özellikleri ile sizi şaşırtacak? İşte yanıtlar…

  • Kariyer Modu

Kariyer Modu, FIFA 17’de seçmeleri kazanıp teknik direktörün gçzüne girmeniz, maçlara çıkmanız ve bu arada çevrenizdeki hareketli özel yaşama dair gelişmeleri de yöneteceğiniz harikulade bir oyun serüveni vaat ediyor. Mod, kendi oyuncunuzu yüz, isim, soy isim ve bazı özellikler eşliğinde oluşturmanız, onu dünyaca ünlü bir futbolcu haline getirmeniz temasına dayalı. Bir tür simülasyon da diyebiliriz. Menejerlik oyunları ve biraz da SIMS serisinden izler taşıyan mod, bu senenin en heyecan verici yeniliği.

fifa-17

  • Frostbite oyun motoru

Çoğu okur için yabancı bir kavram olabilir, ancak hiç de öyle değil. Oyundaki grafiklerin daha iyi hale getirilmesini sağlayan, çok daha modern bir teknoloji yapısı özetle. Oyunda gerçekçilik artıyor, kramponlardan fırlayan çimlerin yanı sıra yüz modellemeleri ve seyircilerdeki detaylar da gelişiyor. Beklentilere ne seviyede karşılık verileceği ise önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak.

fifa17

  • Geliştirilmiş yapay zeka

Kalecinizin yediği şu basit goller çok can sıkıcıydı değil mi? Hele ki her topu sektirmesi, en kötü şutları bile binbir zorlukla kurtarması… Kornerlerdeki saçma anlar da cabası, aslında güncel oyunda (FIFA 16) eleştirilecek o kadar çok şey var ki. FIFA 17 ise tüm bunları bir kenara bırakın diyor…

Geliştirilen yapay zeka, çok daha zorlu ikili mücadeleler, yorulma etkilerini daha yoğun görmeniz, yeni atak ve savunma teknikleri geliyor. Ayrıca kişiye özel daha fazla hareketle de karşı karşıya kalınacak, örneğin Steven Gerrard tarzı korner atışları ya da Arda Turan koşuşu ile oyun deneyimi daha gerçekçi hal alacak.

Şutlar ve paslar çok değişti, kalecinin daha tutarlı olduğu da yine görülecek detaylar arasında. Tepkiler çok daha gerçekçi durumda, top kapma ve araya girme gibi futbolun özü olan anları da 17’de bütünüyle yaşayacaksınız.

fifa17-manchster-city

En nihayetinde ise FIFA 17 için bekleyiş devam ediyor, oyun şimdilik geliştirilme aşamasını devam ettiriyor, ancak Ağustos ayı gibi tüm takımların aşağı yukarı belli olması ve diğer detaylar eşliğinde platformun son halini alacağını belirtelim. EA tarafından geliştirilen yapım, yılın en önemli spor oyunlarından biri olacak ve özellikle Türkiye gibi futbola aşık ülkelerde konsol ve PC tarafında rakipsiz konumda yer alacak.

Gelişmeleri anbean aktaracağız…

Bitmedi; peki FIFA 17 kapağında hangi futbolcular yer alacak?

Anthony Martial, James Rodriguez, Marco Reus ve Eden Hazard.

Ve kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz muhteşem FIFA 17 tanıtım videosu; iyi seyirler…

Yazar: Ferhat Verdi