Yeni Emoji Akınına Hazır mısınız?

Yeni Emoji Akınına Hazır mısınız?

PAYLAŞ

Android ve iOS cihazlarınızdaki emojileri artık neredeyse ezberlediniz, ancak daha bitmedi; tam 72 adet yeni ikon daha geliyor. Üstelik kısa süre içinde. İşte detaylar…

Emoji dünyası genişlemeye devam ediyor. Twitter, Facebook, Instagram, YouTube gibi ağlar ve WhatsApp, Messenger gibi anlık mesajlaşma servislerinde yoğun olarak kullanılan bu pratik dile yeni kavramlar ekleniyor. Unicode Standart 9.0 ile birlikte gelen 7 bini aşkın karakter içinde yer alan 72 emoji, kullanıcılara renkli ve eğlenceli kullanım olanakları tanımayı vaat ediyor.

emojicandidatesEmojiler arasında çeşitli yiyecekler, hayvanlar, el-kol hareketleri, spor, ulaşım, eğlenceye yönelik çeşitli figürler yer alacak. Öne çıkanlardan bazıları ise şöyle sıralanabilir…

Örneğin kısa süre zarfında iPhone ya da Samsung akıllı telefonunuzdan arkadaşlarınıza kruvasan ya da avokado emojisi gönderebilirsiniz. Ayrıca baykuş, scooter, dans eden erkek, siyah renkte kalp, boks eldiveni, gülme, şaşırtma, üzülme konularındaki yepyeni emojiler dikkat çekiyor.

Emoji nedir?

Yeni bir dil olarak özetlemek mümkün. Dünyada WhatsApp, Facebook gibi milyar seviyesinde kullanıcıya sahip platformlarda her gün milyarlarca emoji ile insanlar birbirlerine tepkilerini, hislerini anlatıyorlar. Dijital platformlarda kullanıcıların gülmek için iki nokta üst üste ve sağ parantezi yan yana kullanmalarının sonraki aşaması ayrıca. Tamamen tasarımla oluşturulmuş çeşitli figurative öğeler aynı zamanda. Bu kavramın önümüzdeki yıllarda da gelişmeye devam etmesi bekleniyor.

BİR CEVAP BIRAK