Fuat Avni Yakalandı! Hesabı Yöneten Kısa Seyfi Kimdir?

Fuat Avni Yakalandı! Hesabı Yöneten Kısa Seyfi Kimdir?

PAYLAŞ

‘Fuat Avni’ Twitter hesabını yöneten ekip dün akşam saatlerinde gözaltına alındı.

Dün akşam saatlerinde düzenlenen operasyonda Başbakanlık bünyesinde “Başbakanlık Uzmanı” olarak çalışan Akif Mustafa Koçyiğit‘in bilgi sızdırdığı gerekçesiyle gözaltına alındığı bildirildi.

Fuat Avni hesabını yönettiği düşünülen şüpheli Mustafa Koçyiğit’in gözaltına alınmasının ardından ağabeyi tarafından ‘Kısa Seyfi’ olarak bilinen bir şahısla ilgili iddialar ortaya atıldı.. ‘Kısa Seyfi’ Twitter’da kısa sürede TT oldu.

fuat-avni

“Kısa Seyfi” Fuat Avni mi?

Mustafa Koçyiği’tin ağabeyi tarafından yönetildiği iddia edilen hesaptan daha sonra atılan tweet’lerde, ‘Kısa Seyfi’ olarak bilinen bir şahsa atıflar yapıldı.

Bu tweet’in paylaşılmasının ardından ‘Kısa Seyfi’nin kim olduğu konusunda sosyal medyada ve Ekşi Sözlük’te yoğun bir tartışma başladı.

Henüz kesin bir açıklama yapılmış değil. Ancak ‘Kısa Seyfi’ olarak bilinen kişinin bir gazetede köşe yazarlığı yaptığı iddia ediliyor.

İddialara göre İstanbul Emniyeti tarafından Başbakanlık ek binasında yapılan operasyon sırasında, ilk bilgilere göre gözaltına alınan 9 kişi bilgisayar sistemleri üzerinde çalışan mühendisler şüpheli şahıslar arasında.

Sizler Fuat Avni’nin gerçek kimliği hakkında ve yakalanıp yakalanmadığı konusunda ne düşünüyorsunuz?