Geleceğin Oyun ve Espor Merkezi Orta Doğu’da Esporu Büyütecek

Geleceğin Oyun ve Espor Merkezi Orta Doğu’da Esporu Büyütecek

PAYLAŞ
Geleceğin Oyun ve Espor Merkezi Orta Doğu'da Esporu Büyütecek!
Geleceğin Oyun ve Espor Merkezi Orta Doğu'da Esporu Büyütecek!

Geleceğin Oyun ve Espor Merkezi Orta Doğu’da Esporu Büyütecek! Kuveyt’in köklü teknoloji şirketi Future Communication Company, Orta Doğu’da yapacağı oyun ve espor yatırımlarını Gaming in Turkey’in danışmanlığında gerçekleştirecek. İki firma uzun süreli bir anlaşmayla birlikteliğin ilk adımını, ülkeye yapılacak bir espor merkezi ile atacak!

Orta Doğu’nun en büyük teknoloji şirketlerinden olan Future Communication Company (FCC), bölgeye getirdiği yeniliklere bir yenisini daha eklemek için yola çıktı. 1996 yılında Kuveyt’te kurulan şirket hem ülkenin hem de bölgenin yenilikçi teknoloji şirketi olarak her zaman bir adım önde koşmaya devam ediyor. Orta Doğu’daki espor ve oyun fırsatlarını gören Future Communication Company, geleceğin oyun ve espor dünyasını önce Kuveyt’te yaratacak, sonrasında tüm Orta Doğu’ya taşıyacak.

Kuveytli Future Communication Company, başarısı ülke dışına çıkan, Türkiye’nin Oyun ve Espor ajansı Gaming in Turkey ile bu yolda beraber hareket edecek. Nisan ayında Gaming in Turkey’nin başarılı CEO’su Ozan Aydemir’e ulaşan Future Communication Company yetkilileri, Türkiye’de yapılan toplantı sonrasında GIT ekibini Kuveyt’te ağırladı. Yapılan görüşmelerden sonra, önce Kuveyt’te başlayacak ve sonra Orta Doğu’yu saracak oyun ve espor yatırımları için bir yol haritası çizildi. 2 aylık görüşmelerden sonra, Türkiye’nin oyun ve espor ajansı Gaming in Turkey, Kuveyt’in ve bölgenin en önemli teknoloji şirketlerinden Future Communication Company ile el sıkıştı.

Gaming in Turkey’nin danışmanlığında, iki şirket, birlikteliğin ilk adımı olarak Kuveyt’te 400m2’lik bir Espor Merkezi inşa edecek. Konuyla ilgili FCC CEO’su Mr. Salah Al Awadhi “Seyirci sayıları, turnuva katılımları, sponsorluklar ve teknolojik yenilikler bu denli yoğun iken söze ne hacet…  Kuveyt’te giderek artan oyun takımları, bölgesel ve küresel olarak rekabet etme kapasitesine sahip. Kuveyt’te ve MENA bölgesinde oyun dünyasını daha yüksek bir profesyonel seviyeye getirmek için bu projeyi büyük bir fırsat olarak görüyoruz.” diyerek Kuveyt’teki espor yatırımının ne denli önemli olduğuna vurgu yaptı.

Geleceğin Oyun ve Espor Merkezi Orta Doğu’da Esporu Büyütecek! Gaming in Turkey’in kurucusu Ozan Aydemir’se Kuveyt’te yapılacak Espor Merkezi’nin Orta Doğu için önemli bir fırsat olacağını vurgulayarak “Öncelikle böyle bir birlikteliğin bizim için çok onur verici olduğunu belirtmem lazım. O yüzden Mr. Salah’a çok teşekkür ediyorum. Bir yandan Türkiye’deki gelişimimize devam ederken bir yandan da Orta Doğu’ya açılmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Orta Doğu’da oyun ve espor ekosistemini partnerimiz Future Communications Company ile beraber yeniden şekillendireceğiz. İşin en güzel yanı ise Orta Doğu’daki Espor ve Oyun ekosistemi adına, yapacağımız bu espor merkezi, sadece bir başlangıç noktası olacak.” dedi.

Future Communications Company Hakkında

Future Communications Company, 1996 yılında cep telefon, entegre mobil teknolojileri ve mühendisliği perakende distribütörü olarak kuruldu.  Future Group günümüzde artık MENA bölgesinde birden fazla sektörde faaliyet gösteren ve işleten çeşitlendirilmiş bir şirket konumuna geldi. Dijital hareketlilik, akıllı cihaz perakendesi, cep telefonu ve aksesuarları perakende ve dağıtımı, bilişim ve teknoloji ürünleri, kurumsal güvenlik çözümleri de dahil olmak üzere bulut çözümleriyle birlikte, vadeli işlemlerin çeşitlendirilmesi arasında eTicaret pazarı, eOyun ve ön ödemeli kart hizmeti şirketleri bulunmaktadır.

Gaming in Turkey Hakkında

Gaming In Turkey Oyun Ajansı, Oyunlar için hazırlanmış bir Medya Merkezi, Espor Ajansı ve Oyun Ajansı’dır. Türkiye’de oyun, oyun ve oyuncular arasında, markalar ve espor dünyası arasında etkileşim yaratır. Gaming in Turkey, tüm ortakları için stratejilerine uygun olarak hazırlanmış hizmetler sunar, deneyimsel alanda marka kimliğini en etkin ve verimli bir şekilde iletişim kuran temel çözümler hazırlar. Gaming in Turkey Oyun ve Espor Ajansı olarak oyun sektöründe Türkiye ve Orta Doğu bölgesi olmak üzere pazarlamadan, elektronik sporlara (espor), operasyondan IT desteğine, yayıncılıktan sektörel haberlere kadar en doğru ve iyi hizmeti size veren en büyük firmalardan biridir.