Google Arama Sistemi Yarın İtibari ile Değişiyor

Google Arama Sistemi Yarın İtibari ile Değişiyor

PAYLAŞ

Google‘ın yeni arama algoritması yarın itibari ile faaliyete geçecek. Yeni algoritmaya göre mobil tarayıcılar tarafından başarı elde eden web siteleri daha üst sıralarda yer alacak. Alakasız sayfalar arama sonuçlarında listelenmeyecek.

Yarın itibari ile Google, artık günümüzün olmazsa olmazı mobil cihazları baz alan bir değişikliğe gidiyor. Mobil arama sonuçlarında daha mobil dostu faktörleri baz alacak olan şirket, mobil uygulamaların da kullanım oranlarını hesaba katarak arama sonuçlarına yansıtacak.

 

google

Google, Deep Link yapısı ile daha doğru çalışacak Google arama motorları, kişiler için daha iyi bir arama deneyimi sunayı ve sürekli kaliteli içeriği ön plana çıkarmayı hedefliyor. Google’ın sunduğu yeni filtreleme ve algoritma yöntemi hayatı tamamen dijital yapacak. Google’ın yeni algoritması ile birlikte kullanıcılar Google’a soru sormadan cevap alabilecek. Bakalım önümüzdeki günlerde gerçekleşecek bu büyük yenilik dijital medya ve önde gelen web sitelerinde ne gibi değişikliklere yol açacak.