Twitter’dan Star Wars Hayranlarına Özel Emojiler

Twitter’dan Star Wars Hayranlarına Özel Emojiler

PAYLAŞ

Star Wars hayranlarına Twitter’dan güzel haber! Artık Twitter kullanıcıları, Twitter’a özel yeni #StarWarsEmojis ile meşhur pop kültür fenomenine hissettikleri sevgiyi daha farklı şekillerde ifade edebilecekler.

Sosyal medyada kullanıcılarının, duygu, düşünce ve durumlarını ifade etmek için kullandıkları fenomen semboller olan emojilere Twitter yenilerini ekliyor. Üstelik bu haber, dünyanın en ünlü bilim kurgu serisi olan Star Wars’ın hayran kitlesini de oldukça sevindirecek. Twitter’ın resmi blog hesabında duyurduğu habere göre “Star Wars: Bölüm VII Güç Uyanıyor”un öncesinde, Twitter’a özel oluşturulan emojiler ile Twitter kullanıcılarına daima evrilen Star Wars evreni için hissettikleri heyecanı gösterebilme şansını sunuluyor.

 

star-wars-twitter

 

#StarWarsEmojis’in ilk üçü Anaheim, California’da devam eden Star Wars Kutlaması’nda görücüye çıktı. İkon olmuş karakterlerin yanı sıra #GüçUyanıyor’daki yeni karakterlerin de içinde bulunduğu diğer emojiler daha sonra paylaşılacak.

#StarWarsEmoji Tweet etmek kolay bir işlem. Belli başlı Star Wars karakterleri ve miras temalarıyla ilgili olan anahtar kelimeleri temsilen hashtag kullanan Twitter kullanıcıları, Tweet’in içinde yer alan, etiket metninin sonuna otomatik olarak eklenmiş küçük bir emoji görecekler.

#GüçUyanıyor ile ilgili tüm gelişmelerden @starwars hesabını takip ederek haberdar olabilirsiniz.