HTC One Max İnceleme

HTC One Max İnceleme

PAYLAŞ


HTC’nin ilk Phablet’i One Max

HTC’nin merakla beklenen ilk Phablet’i HTC One Max test merkezimizin konuğu oluyor. One Max 5.9 inç Full HD çözünürlüğüyle dikkat çekmeyi başarıyor. Super LCD3 ekranı ve 1.7GHz dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemcisi de HTC One Max’in temel donanım bileşenleri arasında yer alıyor. HTC One modeli olan bir önceki amiral gemisi modelinde de olan Adreno 320 grafik işlemcisi ile aynı donanıma yer veriyor.

HTC-One-max-Glacial-Silver-3V

HTC One Max, Phablet sınıfında yer alan cihazlar arasında Samsung Galaxy Note 3 ve Sony Xperia Z Ultra’ya oranla en ağır telefon. HTC’nin bu modelde dikkat çeken en önemli özelliklerinden birisi arka kapak kısmında bulunan parmak izi okuma sensörü.

One Max modeli One’a oranla yine full alüminyum tasarım ve ayrıca arka kapağı değiştirilebilir bir yapıya sahip olması. HTC’nin amiral gemilerinde kullanıcıların en çok şikayet ettiği konu arka kapakta yer alan Beats yazısının çabuk silinmesi ve bataryanın değişmemesi oluyordu. One Max modelinde arka kapak değiştirilebiliyor. Ancak bu sizi yanıltmasın arka kapak değiştirilse bile bataryayı değiştiremiyorsunuz.

One Max’ta Beats logosu kalkmış ve hoparlörler artırılmış durumda. Beats Audio logosunun olmaması demek, Beats yazılımının eksikliği demek. Bu konuda bazı kullanıcıların hayal kırıklığına uğrayacağı söylenebilir. Beats yazılımı yer almayan telefon yine de bugüne kadar en iyi ses deneyimi yaşatan tablet telefon olduğunu söyleyebiliriz.

HTC’nin Ultra Piksel kamerası 4 mega piksellik bir görüntü algılayıcısına sahip. HTC One’a göre eksik bir özelliği var: Optik resim stabilizasyonu (OIS). Yani HTC One Max ile hareket eden görüntülerin net çekimi konusunda iyi bir performans sunamıyor ancak bu One Max’a daha hızlı performans sunan bir kameraya sahip.

Yeni Sense 5.5 ara yüzü, Android 4.3 işletim sistemi ile Google’ın son işletim sistemiyle çalışıyor ve diğer son model telefonlarda olduğu gibi güncellemeyi beklemeden alabileceksiniz. Ayrıca HTC kullanıcılarının %70’inin Flipboard Blink Feed kullanması nedeniyle uygulama ana ekrana default olarak tutturulmuş.