Google Glass’ın Fişini Çekti

Google Glass’ın Fişini Çekti

PAYLAŞ
Broken Google Glass

Google’ın son yılların en çok konuşulan teknolojisi akıllı gözlüğünün satışları durdurulduğu açıklandı. Google’ın akıllı gözlük projesini askıya alınacağı konuşuluyor; ancak bu yönde Google’dan herhangi bir resmi açıklama yapılmamıştı.

 

Ancak bugün gelinen noktada internet devi Google, bir Google+ gönderisiyle Google Glass satışını durdurduğunu açıkladı. Açıklamaya göre firma Glass Explorer Edition’ı artık üretmeyecek. Yine de tüketicilere yönelik modelin zaman içinde tamamlanıp üretileceği söyleniyor.

 

Bu haber Glass‘ın tamamen öldüğü anlamına gelmiyor: Google, gözlüğün sonraki sürümleri üzerinde çalışmaya devam edeceğini, “hazır olduğunda” yeni sürümü piyasaya süreceğini söylüyor. Yapılan duyuruya göre Glass Explorer Edition’ı satın almak için son gün, 19 Ocak olacak. Google’ın geleceğe yönelik fikirlerle deneysel ürünler geliştirdiği Google X Labs’inden “mezun olan” Google Glass, zaman içinde Google içinde kendi kimliğine sahip olmuştu. Bu son değişiklik, Google’a göre konsepti gerçeğe dönüştürmeye bir adım daha yaklaştıracak. Glass takımı, artık Google’ın sahibi olduğu Nest’in CEO’su Tony Fadell’e rapor verecek. Ancak Google, Glass‘ın Nest’in bir parçası haline gelmediğini söylüyor. Google, Glass‘ın geleceğiyle ilgili daha fazla detayı şimdilik vermiyor.