Galaxy Note 4’te olan, iPhone 6 Plusta Olmayan Özellikler

Galaxy Note 4’te olan, iPhone 6 Plusta Olmayan Özellikler

PAYLAŞ

Apple’ın ilk phablet akıllı telefonu iPhone 6 Plus, aynı dönemde tanıtılan Samsung’un Phablet serisinin dördüncüsü Galaxy Note 4’e ciddi bir rakip olarak geldi. Peki hangi model daha iyi?

Her iki telefonunda birbirine göre daha iyi özellikleri bulunuyor. Ancak bu haberimizde sizlere iPhone 6 Plus’ın Galaxy Note 4’e göre daha iyi 10 özelliğinden bahsedeceğiz.

1. Quad HD ekran çözünürlüğü

Apple, 5.5 inç iPhone 6 Plus modeline 1080 piksel panel yerleştirdi. Samsung ise Galaxy Note’ü 500ppi piksel yoğunluğuna sahip 1440 piksel Quad HD Super Amoled ekran ile tanıttı. Üstelik QHD ekranına rağmen oldukça iyi bir pil ömrüne sahip.

2. İyi ekran boyut oranı

0.2 “geniş ekran köşegen olmasına rağmen Note 4 iPhone 6 Plus’a göre daha kısa ve boyut oranına göre ön panelin yüzde 74’ü ekranı kapsıyor. iPhone 6 Plus’ta ise bu oran yüzde 68.

3. Ekstra S Pen stylus girişi

S Pen, ona eşlik eden uygulamalar ile el yazısı kırpma ve arayüzü etrafında gezinmek gibi mobil cihazda bugüne kadar bulunabilir en iyi özelliği sunuyor.

4. 4K video kayıt

Yapılan kamera karşılaştırmalarında genelde Galaxy Note 4, iPhone 6 Plus’a göre üstün bir performans sergiledi ve bunun nedeni daha iyi ses yakalama ile birlikte 4K video özelliği oldu.

5. Üç yönlü mikrofonlar ile Stereo ses yakalama

Galaxy Note 4, gürültü önleyici en iyi üç özel mikrofon ile donatılmış ve bu mikrofonlar ile stereo ses kaydı yapmak mümkün. Toplantı Modu’nun yardımıyla, Note 4’ün ses kaydedicisi, 8 farklı yönden gelen sesleri ayırt etme yetisine sahip. iPhone 6 Plus, kayıtlar ve video görüntüleri için mono ses kullanıyor.

6. Daha hızlı şarj ve daha uzun pil ömrü

Galaxy Note 4, iPhone 6 Plus’ın 2915 mAh piline göre daha uzun pil ömrü sunan ve testlerde de bunu kanıtlayan 3220 mAh pil gücü ile geldi. Note 4, 8 saat 43 dakika pil ömrüne sahipken, iPhone 6 Plus, 6 saat 32 dakika pil ömrü sunuyor.

7. Zengin arayüz seçenekleri

Note 4 ana ekrandan itibaren, çoklu görev seçenekleri arasında, kamera uygulaması ve hatta ayarlar menüsünde iPhone 6 Plus arayüzü ile karşılaştırıldığında daha çok sayıda seçenekler ve işlevlere sahip. Çoklu pencere, Pop-up Görünümü modları, Photo Note seçeneği ve Smart Select gibi iPhone 6 Plus üzerinde olmayan özellikler Galaxy Note 4 üzerinde mevcut.

8. Geniş açılı ön kamera

Galaxy Note 4’ün ön kamerası, HTC Eye gibi çılgın çözünürlükte olmayabilir ama Note 4 doyurucu 3.7 MP çözünürlük, geniş f / 1.9 diyafram ve 120 derecelik geniş açı ile bir çerçeveye birçok kişiyi sığdırabilen en iyi Özçekim kameralardan birine sahip olduğunu kanıtladı. Apple geçen yılki iPhone ile karşılaştırıldığında iPhone 6 Plus üzerinde daha fazla ışık yakalayan yepyeni bir sensör ile 1.2 MP FaceTime HD yükseltilmiş kamera kullanmış ancak Galaxy Note 4’e göre f / 2.2 diyafram ve geniş açı modu eksik.

9. IR Blaster

Note 4 ile uzaktan, ev elektroniği cihazlarınızı kontrol edebilirsiniz. TV’ler stereo ses ve hatta klima ünitelerini…

10. UV sensörü

Güneş ışığında sahilde uzanmanız için uygun olup olmadığını bilmek ister misiniz? Galaxy Note 4’te yerleşik UV ışınlarını ölçen sensörün yanısıra, aynı zamanda kalp hızı sensörü mevcut.