Samsung Galaxy Note Edge 22 Aralık’ta Satışa Çıkıyor

Samsung Galaxy Note Edge 22 Aralık’ta Satışa Çıkıyor

PAYLAŞ

Samsung ’un, kavisli kenara sahip ekranıyla tüm dünyada büyük ilgi gören ve markanın mobil akıllı telefon pazarındaki en önemli inovasyon hamlelerinden biri olarak gösterilen Galaxy Note Edge, 22 Aralık’ta Türkiye’de.

Galaxy Note 4 ile birçok özelliği neredeyse aynı olan Galaxy Edge’in en çok dikkat çeken özelliği ekranının sağa doğru kavisli bir şekilde tasarlanmış olması. Bu kavisli bölüm bir widget gibi ana ekrandan bağımsız şekilde kullanım sunuyor.

“Edge” ekranı, telefonun kapağı kapalıyken bile sık kullanılan uygulama, uyarı ve işlevlere, başparmağın tek bir hareketiyle hızlı erişim sağlıyor. Ayrıca kullanıcılar, video izlerken de kesintiye uğramadan, en önemli bildirimlerini doğrudan Edge’in kenar ekranında görebiliyor.

Galaxy Note Edge, tanıtımının ve pazara sunulmasının üzerinden henüz oldukça az zaman geçmesine rağmen, Uluslararası Tüketici Elektroniği Fuarı (International Consumer Electronics Show – CES) 2015 Yenilikçilik Ödülleri kapsamında, “CES En İyi Yenilik” ödülünün sahibi oldu.

Galaxy Note Edge ’in 5,6 inç’lik Super AMOLED QuadHD+ (2560×1440) değerindeki ekranının hassas renk doygunluğu ve yüksek kontrastı ile tüm görseller çok daha net ve canlı biçimde yansıyor. Cihazın 500 ppi’nin üzerindeki piksel yoğunluğu ise en doğru piksel sayısını sağlayarak, netliği önemli oranda artırıyor.

Samsung’un patentli ürünü olan Note EdgeSnapdragon 805 çipsetini kullanıyor. 16 MP değerindeki OIS kamera ve S Pen gibi özellikleri Note 4 ile tamamen aynı olan cihazın ekranında Corning Gorilla Glass 3 tercih edilmiş.

Galaxy Note Edge, Türkiye’de 22 Aralık itibariyle “Kömür siyahı” ve “Buz Beyazı” renk seçenekleriyle satışa sunuluyor. Ürünün tavsiye edilen perakende satış fiyatı ise 2.799 TL.