Samsung Galaxy Note 5 Tanıtıldı! Yeni Note 5’in Tüm Özellikleri

Samsung Galaxy Note 5 Tanıtıldı! Yeni Note 5’in Tüm Özellikleri

PAYLAŞ

Uzun süredir merakla beklenen Samsung Galaxy Note 5’in resmi tanıtımı geçtiğimiz dakikalarda başladı.

Galaxy Note ailesinin yeni üyesi oldukça farklı bir materyal ve tasarım ile kullanıcıların karşısına çıkıyor. Galaxy Note 5, işlemci özellikleri, ekran özellikleri ve kamera özellikleriyle bir önceki modeli Galaxy Note 4‘e oranla çok büyük değişiklikler getirmiyor. (Performans açısından iyileştirmeler söz konusu.)

Galaxy Note 5′in teknik özellikleri:

Samsung ARM Cortex A57 ve ARM Cortex A53 mimarisini barındıran toplamda 8 çekirdeği bulunan yeni Exynos 7422 işlemcisi yer alıyor. Galaxy Note 5, 4 GB Ram ve 32 GB dahili depolama alanı bulunan cihazda 64 ve 128 GB’lık seçeneklerinin de olacağı ürün, önceki nesillerde bulunan microSD kart girişine sahip değil. Optik görüntü sabitleme (OIS) desteği bulunan cihazda 16 MP arka kamera ve 5 MP’lik ön kamera yer alıyor.

Ön ve arka camı Corning Gorilla Glass 4 ile korunan Galaxy Note 5′in ağırlığı 171 gram, yekpare kasa ile dayanıklılığı yükseltilen Galaxy Note 5 batarya konusunda biraz geri kalmış. Samsung Galaxy Note 5‘in 3000 mAh lık bir batarya kapasitesi bulunuyor.

Galaxy Note 5, Android Lollipop 5.1 sürümüyle raflardaki yerini alacak cihazın ülkemizdeki satış fiyatı ve satış tarihi ile ilgili henüz net bir bilgi bulunmuyor. 7.9 mm kalınlığına sahip olacak olan cihaz, önceki Note 4 modeline göre daha ince.