Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefon Patentini Aldı

Samsung Katlanabilir Ekranlı Telefon Patentini Aldı

PAYLAŞ

Piyasadaki yeni Çin’li markaların da etkisi ile bu yıl içerisinde düşüş yaşayan Samsung‘un yeni patenti, gelecek hakkında ipuçlarını üzerinde barındırıyor, ilerleyen yıllarda yeni Note modelleri, katlanabilir yapıya sahip olabileceği yönünde.

Kısa bir süre önce, Güney Koreli şirketin, Project Valley kod isimli, katlanabilen ekranlı bir telefon geliştirdiği söylentisi dilden dile dolanmaya başlamıştı. Samsung yöneticisi Lee Chang Hoon da, geçtiğimiz yıl katlanabilir ekranlı telefonlar ve belki de çok daha fazlasını üreteceklerinden bahsetmişti.

29824676

Katlanabilir telefonlarla alakalı Samsung’dan resmi bir açıklama gelmiş değil, böyle bir teknoloji olsa bile en azından 2016’ya kadar beklememiz gerekebilir diyebiliriz. Zaten benzeri teknolojiler piyasada yer alıyor fakat bu teknoloji üzerinde durularak geliştirilmesi, daha işlevsel hale getirilmesi gerekiyor.

Önümüzdeki yıl tanıtılması beklenen çift ekranlı katlanabilir akıllı telefonlar, hem büyük ekran avantajını, hem de katlanabilir yapısı ile kolay taşınabilme özelliğini üzerinde barındıracak.