Google, İlk Fiziksel Mağazasını Londra’da Açtı

Google, İlk Fiziksel Mağazasını Londra’da Açtı

PAYLAŞ

Google , kimsenin beklemediğini yaptı ve Apple Store’a ciddi ciddi rakip oldu. Google , ilk fiziksel mağazasını sessizce Londra’da açtı. 

Google‘ın ilk fiziksel mağazası, tam düşündüğünüz gibi bir yer değil. Tottenham Court Road’daki Curry’s PC World’ün bir parçası olarak açılan mağaza, dev bir mağazanın içinde gizleniyor. Samsung ve Apple‘ın mağazaları, Londra’nın en yoğun bölgelerinde yer alırken Google, buralardan uzak durmayı tercih etmiş.

 

Google Shop” adı verilen mağazada üzerinde Google logosu olan ürünlere yer veriliyor. Nexus serisi akıllı telefonlar ve tabletler, Chromebook serisi dizüstü bilgisayarlar, Chromecast TV eklentisi başrolü oynuyor. Mağaza aynı zamanda müşterilere yeni nesil Google cihazlarını tanıtmak için de kullanılacak ve yeri geldiğinde eğitimler verilecek. Firma daha önce Chromezone adlı bir satış noktasını işletilmişti ama kendi adını taşıyan bir mağazayı ilk kez açıyor. İleriki dönemde İngilitere’de iki tane daha Google Shop açılacak. Diğer ülkeler için şimdilik bir açıklama yok.