Google Now Kartları Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

Google Now Kartları Türkiye’de Kullanıma Sunuldu

PAYLAŞ

Google’ın mobil cihazlarda sunduğu akıllı asistanı uzun süredir diğer ülkelerde kullanılıyordu. Dün itibari ile artık Google Now Türkiye’de kullanıma sunuldu.

Artık telefonlarımızda “Ok Google” komutu sayesinde tamamen Türkçe olarak sesli asistanı kullanabiliyor ve Now kartları sayesinde sizin için kişiselleştirilmiş gündemi takip edebiliyorsunuz.
google-now-cards

Google aslında birkaç aydır sesli asistanını Türkçe olarak deniyor ve gerekli ayarları yapan kişilere Türkçe olarak sesli asistanı kullanma imkanı sunuyordu. Geçtiğimiz günlerde de Google Now sistemi bazı kullanıcılarda aktif olmuş ancak Google henüz hizmetin resmi olarak ülkemizde başlatılmadığı açıklamasını yapmıştı. google-now-turkiye

Ayrıca Google’ın sesli asistanı sayesinde telefonunuza Türkçe vereceğiniz komutlarla birçok şey yapabilirsiniz. Örneğin “İstanbul’da bugün hava nasıl?”, “Emirgan Korusu’na nasıl giderim?“, “30 dakika sonra beni uyandır”, “Melis’i ara”, “Dondurma İngilizce ne demek?”, “En yakın Starbucks nerede?”, “Galatasaray puan durumu” gibi komutlar ve sorularınıza hem sesli hem de görsel olarak cevap alabilirsiniz.

Kaynak: Gunlukteknoloji.com