Ünlü Alternatif Rock Grubu Radiohead Kendini İnternetten Sildi!

Ünlü Alternatif Rock Grubu Radiohead Kendini İnternetten Sildi!

PAYLAŞ

Dünyaca ünlü alternatif rock grubu Radiohead, yakın zamanda yayınlanması beklenen dokuzuncu albümü öncesi ilginç bir hamle yaptı: kendini internetten sildi!

Radiohead, 5 yıllık albüm suskunluğuna bu yıl son vermesi bekleniyordu. Ünlü İngiliz alternatif rock grubu. Yeni albümleri öncesi yine ilginç bir yöntemle hayranlarının karşısında. Alışılmadık yöntemlerle albümlerini dinleyicilerine ulaştıran topluluk, hem resmi internet sitesinden hem de sosyal medya hesaplarından kendini sildi.radiohead-3

Altı yıldır kullandıkları Twitter hesaplarındaki tüm fotoğraflar ve mesajlar silindi. Yaklaşık 1,6 milyon takipçisi olan hesapta şimdilik yalnızca “@radiohead henüz tweet atmadı” yazıyor.

Radiohead’in 12 milyona yakın kişinin ‘beğendiği’ Facebook hesabının da içi boşaltıldı. Hesabın sayfasındaki fotoğraflar, mesajlar kaldırıldı.

radiohead-1

Radiohead’den Hayranlarına Şifreli e-posta

Albüm 1 Mayıs’ta çıkmadı ama grup aynı tarihte bazı hayranlarına şifreli bir e-posta gönderdi.

E-postada yer alan mesajda Radiohead’in logosu yer alıyor ve logonun altında da “Sing the song of sixpence that goes ‘Burn the witch’ We know where you live” yazıyor.

Grubun bu mesajı, daha önce yayınlanmamış Burn the Witch parçasına da atıf yapıyor.

Radiohead, King of Limbs adlı albümü öncesi de yine gizemli bir tanıtıma imza atmış, grubun solisti Thom Yorke müzik mağazalarında Radiohead temalı gazeteler dağıtmıştı.