Thom Yorke’un Yeni Şarkısı 432 Saat Uzunluğunda

Thom Yorke’un Yeni Şarkısı 432 Saat Uzunluğunda

PAYLAŞ

Radiohead’in solisti Thom Yorke’un deneysel sesler ve saha kayıtlarını içeren ve kendisini tekrarlamadan 432 saat boyunca devam eden şarkısı Sydney’deki bir sergi kapsamında çalınacak.

İngiliz alternatif rock topluluğu Radiohead’in solisti ve aynı zamanda grubun şarkılarının büyük bir kısmının söz yazarı ve bestecisi olan Thom Yorke, ‘Subterranea‘ adlı, 432 saat uzunluğunda yeni bir şarkıya imza attı. Durmaksızın çalındığında 18 boyunca süren şarkı The Bends albümünden beri Radiohead’in albüm kapaklarını da hazırlayan sanatçı Stanley Donwood’un Sydney, Avustralya’da yer alan ‘The Panic Office’ adlı sergisi kapsamında çalınacak.

Konuyla ilgili Independent’ta yer alan haberde, söz konusu parçanın sürekli olarak ‘evrildiği’, yani sergi boyunca çalınacak olan şarkının kendisini tekrar etmediği ve hiçbir iki dakikasının aynı olmadığı belirtiliyor.

“Ortamın dokusunun, deneysel seslerin ve saha kayıtlarının ürpertici bir karışımı olarak” tanımlanan şarkının serginin gerçekleşeceği, bir tür mağaraya benzeyen alanın daha etkili bir biçimde kullanılmasını sağlayacağı tahmin ediliyor.

21 Mayıs-6 Haziran tarihleri arasında Sydney’de ziyaretçilerini bekleyecek olan sergide çalınacak şarkının ayrıca satışa çıkarılması şimdilik düşünülmüyor.

Kaynak: http://bonpurloryan.com