Lenovo Çift Ekranlı Akıllı Saati ile Geliyor

Lenovo Çift Ekranlı Akıllı Saati ile Geliyor

PAYLAŞ

IBM’i daha sonra da Google’dan Motorola’yı satın almasıyla dikkatleri üzerine çeken Lenovo, bu sefer de çift ekranlı akıllı saati Magic View kollarımızda taht kurabilir.

Lenovo normalde çok bilinmese de 90lı yılların efsane bilgisayar firması IBM’i 2004’te satın almasıyla özellikle dizüstü bilgisayarlar konusunda ciddi çıkış yakalayarak en iyi fiyat/performans laptoplarını sunmasıyla dikkat çekiyordu.

2000 lerin başında oldukça popülerleşen ve şu anda teknoloji dünyasının en önemli ve en hareketli piyasası haline gelen mobil sektöre çok da iyi telefonlarla giriş yapamayan firma Google’dan Motorola’yı satın alamasıyla iyice dikkatleri üzerine çekti.

Bu satın alma sonrası telefon piyasasına da ciddi girişimler yapması beklenilen Lenovo en ciddi girişimini günümüzün popüler giyilebilir cihazı olan akıllı saati ile yapacak gibi duruyor.LenovoWatch2

Magic View adını alacak olan saatin bir demo tanıtımı yapıldı ve bir anda gündeme düştü. Çünkü saat hem yuvarlak ekrana sahip iken hem de ikinci bir ekrana sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Görsellere baktığınızda dikkatini çeken detaylardan biri yuvarlak çerçevesinde tam yuvarlak ekran bulunmaması olacaktır. Yani Moto 360‘ta gördüğümüz gibi alt kısmı sensörler için ayrılmış bir bölüm nedeniyle ekran tam yuvarlak değil. Buradan hareketle Lenovo’nun satın aldığı Motorola‘ya ait Moto 360‘ı temel alarak geliştirmeler yapıldığını söyleyebiliriz.

Görmüş olduğunuz aşağıdaki ikinci ekran ise Sanal Etkileşimli Görüntüleme yani VID teknolojisini barındıran bir ekran olacak.

Yazı sonundaki videoda görebileceğiniz yapılan lansmanda Magic View akıllı saatin ikinci ekranında bazı görseller ve video oynatımı yapılabilmesi güzel bir özellik olacak. Ancak şu anda demo versiyonunda olan akıllı saatin ikinci VID ekranında güneş ışığında çok fazla bozulan ve netlik sağlayamayan bir ekran bulunuyor.

Bu durum demo olması nedeniyle kabul edilebilir. Eğer tamamlanmış haline bu ekran geliştirilirse oldukça dikkat çekecek bir akıllı saat olacaktır.