GTA 5’ten Satış Rekoru

GTA 5’ten Satış Rekoru

PAYLAŞ

GTA 5 geçtiğimiz yıllarda yakaladığı satış rakamları bir yana yeni nesil sürümüyle de oldukça ses getirdi.

İngiltere ‘nin haftalık satış rakamlarına göre bu hafta birincilik koltuğuna GTA 5 oturdu. Sadece birinci olarak da kalmadı, bir rekoru egale etti.

İngiltere’deki oyun satışlarını kayıt altına alan CharTrack’a göre, en iyi haftalık satış grafiği sergileyen Call of Duty: Black Ops oyununu GTA 5 geride bıraktı. Hangi platformda ne kadar satış yaptığına dair bilgi vermeyen kurum, sadece İngiltere’de gelmiş geçmiş en iyi haftalık satış yapan yeni oyunun GTA 5 olduğunu belirtti.

GTA 5 Rekor Kırmaya Devam Ediyor

Tahminlerinde ağırlıklı olduğu üzere oyunun PlayStation 4 platformunda daha yüksek satış yaptığı biliniyor. Her ne kadar Xbox One’ın, PS 4’ten geride kaldığı genel olarak düşünülse de, asıl merak konusu Xbox One oyuncularının oyuna olan ilgisi.

GTA 5′in yakaladığı başarının ardından haftanın en çok satış yapan oyunları da liste halinde geldi. GTA 5‘i, ikinci sırada Far Cry 4 takip ederken, üçüncü sırada hala yüksek satış yapmayı başarabilen Call of Duty: Advanced Warfare oyunu yer alıyor.

  1.  GTA 5 (Rockstar Games)
  2.  Far Cry 4 (Ubisoft)
  3.  Call of Duty: Advanced Warfare (Activision)
  4.  FIFA 15 (EA)
  5.  Dragon Age: Inquisition (Electronic Arts)
  6.  Assassin’s Creed: Unity (Ubisoft)
  7.  WWE 2K15 (Ubisoft)
  8.  LEGO Batman 3: Beyond Gotham (Warner Bros Games)
  9.  Minecraft: PlayStation Edition (Sony)
  10.  Halo: The Master Chief Collection (Microsoft)
PAYLAŞ
Önceki makaleWindows ve Windows Phone 500.000 Uygulamayı Geçti
Sonraki makaleYeni Tutkumuz, Blipplemek!
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.