Windows ve Windows Phone 500.000 Uygulamayı Geçti

Windows ve Windows Phone 500.000 Uygulamayı Geçti

PAYLAŞ

Joe Belfiore, Windows Phone ile diğer platformlar arasındaki farkın 2014 senesinde kapanacağını söylemişti. 2014’ün bitmesine sadece bir buçuk ay kaldı ve aradaki fark hala devam ediyor.

 

Microsoft verdiği sözü tutmak adına yeni rakamlar sundu. Buna göre Windows (pc ve laptop sürümü) ve Windows Phone toplamda 500.000 uygulamaya ev sahipliği yapıyorlar.

30 Eylül’de Microsoft Windows Phone Store‘da toplam 340.000 uygulama olduğu söylenmişti. Windows’un ise 187.000 uygulamaya ev sahipliği yaptığı. Elbette, Microsoft bu iki uygulama marketini önümüzdeki sene çıkması gereken Windows 10 ile birleştirmek niyetinde. Böylece toplamda 527.000 uygulama olacak demektir.

Windows ile Windows Phone platformu birleşiyor.

Android ve iOS’un uygulama sayılarının bir milyonu geçtiğini ve artık insanların saymayı bıraktığını düşünürsek, salt rakamlar üzerinden Windows hala oldukça geride gözükecek. Ama her şey sadece rakamdan ibaret değil. Windows pek çok ihtiyacı karşılayacak uygulama sayısına ulaşmış durumda zaten hali hazırda. Belki sadece bankacılık uygulamaları ve oyunlar açısından eksiklikler var. Lakin platform tüm mobil dünyada yüzdelik dilimini arttırdıkça bu tarz eksikliklerin de giderileceğine şüphe yok.

PAYLAŞ
Önceki makaleXperia Z3 Akıllı Telefon Hediyeli, Sony BRAVIA 4K Curve TV
Sonraki makaleGTA 5’ten Satış Rekoru
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK