Güvenlik Komisyonu Galaxy Note 7 İçin Uyardı

Güvenlik Komisyonu Galaxy Note 7 İçin Uyardı

PAYLAŞ

Son dönemlerde güvenlik konusunda Galaxy Note 7 gündem olurken, Güvenlik Komisyonu’ndan da önemli bir uyarı geldi.

Galaxy Note 7 ile ilgili getirilen yasaklamaların ardından bir önemli açıklama da ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu’ndan geldi. Bugün yapılan yazılı açıklama ile birlikte kullanıcılara önemli bir çağrı yapan ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu, cihazların kullanılmamasını ve iade edilmesini istedi. Cihazlarda batarya nedeniyle yaşanan patlamalar nedeniyle ciddi bir güvenlik zafiyetinin yaşanabileceği ifade edilirken öncelikli olarak uçaklarda yasaklanan Note 7, daha fazla alanda da kullanım dışı bırakılacak.  

Yüzde 24 Oranda Risk Var!

ABD Tüketici Ürünleri Güvenlik Komisyonu tarafından yapılan açıklamalarda kullanıcıların en kısa süre içerisinde cihazları teslim etmesi istenirken, cihazların şarj edilmesi dahi istenmedi. Bu konuda Samsung tarafından yapılan açıklamalarda ise tehlikenin çok fazla büyük olmadığı yönünde vurgulamalar yapıldı.

Yüzde 24’te Risk Var!

Samsung tarafından üretimi gerçekleştirilen ve 3 milyon adet üretildiği tahmin edilen cihazların toplama işlemleri öncesinde 2.5 milyonu piyasaya sunulmuştu. Samsung tarafından yapılan açıklamalarda ise 1 milyon Note 7 modelinin sadece yüzde 24’lük bir oranında hata olduğu ve patlamanın yaşabileceği ifade edildi.