Hackerlar Şimdi de Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Hesabını Çaldı

Hackerlar Şimdi de Twitter CEO’su Jack Dorsey’in Hesabını Çaldı

PAYLAŞ

Sosyal Medya sitelerinin CEO’larının hesaplarını kırarak şöhrete kavuşan Our Mine hacker grubu  bu kez de Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’in Twitter hesabını ele geçirdi.

Daha önce Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in ve Google’ın CEO’su Sundar Pichai’nin hesaplarını ele geçiren Our Mine, son hamlesiyle teknoloji şirketlerinin yöneticilerinin güvenliğe dikkat etmediğini bir kez daha ispatlamış oldu.

jack-twitterDorsey’in Vine platformundaki hesabından geldiği anlaşılan mesaj ve videolar, hacker grubunun Vine şifresini kırmış olabileceği şüphesini doğurdu. Twitter’da beliren mesajlarda, “Hey, biz Our Mine’ız ve güvenliğinizi test ediyoruz,” ifadesi dikkat çekti.

Dorsey hesabının kontrolünü kısa sürede geri aldı ve hacker grubunun yayınladığı mesajlar hemen silindi. Ancak bu olay, şifre güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

PAYLAŞ
Önceki makaleÇin Dünyanın En Büyük Teleskopunu Kurdu
Sonraki makaleAvrupa Evlere Serviste Robot Kullanmaya Başlıyor
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.