Halo Dizisi 2022’de Paramount Plus’ta Yayınlanacak

Halo Dizisi 2022’de Paramount Plus’ta Yayınlanacak

PAYLAŞ

Oyun endüstrisinin efsanelerinden Halo için uzun süredir planlanan dizinin, 2022’nin başlarında Paramount Plus’ta yayınlanacağı duyuruldu.

4 Mart’ta Paramount Plus adını alacak olan CBS All Access ile birlikte duyurular gelmeye devam ediyor. Özellikle oyuncular tarafından uzun süredir beklenen Halo serisinin, 2022’de Paramount Plus’ta yayınlanacağı duyuruldu.

Dizi, Steven Spielberg’in yaklaşık on yıldır Halo üzerinde çalışan Amblin Television stüdyoları tarafından yapılıyor. İlk olarak 2013’te duyurulan diziye, sonunda Haziran 2018’de yeşil ışık yakılmıştı, ancak COVID-19 pandemisi ortaya çıktığında dizinin ilk sezonu neredeyse yapım aşamasını yarılamıştı bile, ki bu da ayrı bir gecikmeye neden oldu. Halo dizisi şu anda Budapeşte’de çekilmeye devam ediyor.

halo

Oyun serisinde olduğu gibi 26. yüzyılda geçen dizide, United Nations Space Command ile uzaylı Covenant arasındaki savaş konu alınacak.

Pablo Schreiber‘in Master Chief Spartan John-117 olarak başrolde olduğu dizide, Schreiber’a Natascha McElhone ise Dr. Halsey olarak eşlik edecek.

Xbox Game Studios tarafından yayımlanan ve 343 Industries tarafından geliştirilip yönetilen bir Amerikan askeri bilim-kurgu serisi olan serideki oyunlar eleştirmenlerden olumlu yorumlar almıştır. Dünya çapında 65 milyondan fazla kopya satan serinin sıradaki ve altıncı yapımı olacak olan Halo Infinite’ın, 2021’in sonbaharında satışa sunulması planlanmaktadır.