Origin’e TL Desteği Geldi

Origin’e TL Desteği Geldi

PAYLAŞ
origin-bolgesel-fiyatlandirma-ile-turk-lirasi-destegi-geldi

Electronic Arts’ın dijital oyun dağıtım yazılımı ve çok oyunculu sosyal iletişim sistemi Origin, Türk Lirası desteği getirdi. İşte detaylar.

2011’de piyasaya sürülen Origin, EA tarafından geliştirilen bir oyun platformu. Uzun süredir Dolar üzerinden satış yapmayı sürdüren Origin’e en sonunda Türk Lirası desteği geldi. Fiyatlandırmalar aşağı yukarı Steam ile aynı seviyede gözükmekte.

  • FIFA 21: 419,99 TL
  • STAR WARS Jedi: Fallen Order ve STAR WARS: Squadrons: 279,99 TL
  • Battlefield V: 419,99 TL
  • NFL 21: 419,99 TL
  • Titanfall 2: 139,99 TL
  • ve dahası…

Steam gibi döviz sabitleme gibi güzellikler yapılsa belki de Türk oyuncular için daha faydalı olacaktı ancak ilerleyen zamanlarda bunun gelmeyeceği de söylenemez. Şimdilik beklemekten başka çaremiz yok gibi gözüküyor.

origin-bolgesel-fiyatlandirma-ile-turk-lirasi-destegi-geldi

Oyunların yanı sıra, Origin‘de EA Play hizmeti de sunulmakta. Normalde aylık 29,00 TL, yıllık ise 169,00 TL’ye sunulan hizmet, yeni oyuncular için 9 Mart’a dek aylık yalnızca 5,80 TL!

EA Play ile birlikte Origin’de bulunan EA Play Pro ise Electronic Arts oyunlarının hepsine çıkışlarıyla birlikte sınırsız erişim imkânı sunuyor. Bu paketin fiyatı ise aylık 119,90 TL, yıllık 899,00 TL.

Origin, ağ üzerinden Origin profiline sahip diğer oyuncularla arkadaş olabilme, sohbet edebilme, Twitch.tv ile canlı yayın yapabilme; Facebook, Nintendo Network, PlayStation Network ve Xbox Live gibi ağlar üzerinden paylaşım ve topluluk profilleri arasında entegrasyon yapabilme gibi özellikler sunuyor.