EA, Xbox ve PlayStation’da Etkileşim Konusunda Öne Çıktı

EA, Xbox ve PlayStation’da Etkileşim Konusunda Öne Çıktı

PAYLAŞ
EA, Xbox ve PlayStation'da Etkileşim Konusunda Öne Çıktı

EA, platformlardaki aylık aktif kullanıcıların %16’sından fazlasını oluşturdu.

Ampere Analysis, Eylül 2022’den Ocak 2023’e kadar Xbox ve PlayStation konsollarında aylık aktif kullanıcı (MAU) açısından EA’ın en iyi yayıncı olduğunu belirledi. Veri ve analiz firması bugün, söz konusu dönemdeki etkileşim takibinin sonuçlarını yayınlayarak ilk yedi yayıncının bu dönemdeki MAU payını gösterdi.

Activision Blizzard’ın bu grafikteki etkileşim artışı Call of Duty: Modern Warfare 2’nin Kasım 2022’de piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk gelirken, Sony’nin aynı aydaki artışı God of War: Ragnarok’un piyasaya sürülmesiyle aynı zamana denk geliyor.

EA, Xbox ve PlayStation'da Etkileşim Konusunda Öne Çıktı

EA’in FIFA, NHL ve NFL gibi her yıl yüksek satış rakamlarına ulaşan spor serileri var.

Ayrıca, son zamanlarda oyuncu katılımında rekor seviyelere ulaşan Apex Legends ile en iyi battle royale’lerden birine sahip.

Bunların yanında, Motive’in Dead Space Remake’i ve Respawn’ın yakında çıkacak Star Wars Jedi: Survivor gibi çok sayıda projeleri var.

Ayrıca Battlefield 2042 de son zamanlarda oyuncu sayısında büyük bir artış yaşadı ki bu da oyuna sarsıntılı bir başlangıçtan sonra yeni bir soluk getirebilir.

Portföyünü dolduran tüm bu diğer oyunlar elbette liderliğini korumasına yardımcı oluyor, ancak asıl güç FIFA’nın ve diğer yıllık oyunlarının tutarlılığından geliyor.

EA, Xbox ve PlayStation'da Etkileşim Konusunda Öne Çıktı

“EA’in geniş kataloğu Xbox ve PlayStation’da güçlü bir konumda olmasını sağlıyor.”

Ampere Analysis araştırma direktörü Piers Harding-Rolls şunları söyledi: “EA’nın konsollar arasında aktif kullanıcı payı sağlama konusundaki tutarlılığı övgüye değer. Fortnite en çok tercih edilen oyun olmaya devam etse de, EA geniş kataloğu Xbox ve PlayStation’da güçlü bir konumda olmasını sağlıyor.”

Ampere, FIFA 23’ün Şubat ayı içinde etkileşim konusunda tüm oyunlara öncülük ettiğini ve kullanıcıların oyunu günlerinin %35’inde oynadığını söyledi. Bunun yanı sıra Final Fantasy 14, %31 kullanıcı etkileşimi ile ikinci, Genshin Impact ise %30 ile üçüncü oldu.