HP, Dört Çekirdekli Ultrabook İş İstasyonunu Tanıttı

HP, Dört Çekirdekli Ultrabook İş İstasyonunu Tanıttı

PAYLAŞ

HP dünyanın ilk dört çekirdekli iş istasyonu ZBook Studio ultrabook ile iş istasyonu ve inovasyondaki liderliğini bir kez daha ortaya koydu.

15.6 inç diyagonal ekran boyutundaki HP ZBook Studio, profesyonellerin hareket halindeyken de kullanımını olanaklı kılmak için titizlikle tasarlanmış bir performans ürünü olarak öne çıkıyor. HP’nin şimdiye kadar pazara sunduğu en ince ve en hafif yüksek performans modeli olan ZBook Studio, mobil iş istasyonlarının tasarım dilini kökten değiştiriyor.

ZBook Studio, HP’nin iş istasyonu mühendisliğinde son 30 yılda gelişen deneyim ve mükemmelliğini, HP Z DNA’yı ve bu DNA’yı geliştiren testlerin ortaya çıkardığı uzmanlığı temsil ediyor.

HP_ZBook_15u_Touch_G3_Mobile_Workstation,_Right_Facing

2kg ağırlığından ve 18 mm incelikten başlayan HP ZBook Studio, ofis ve mobil çalışanların ihtiyaçlarını; profesyonel bellek, işlemci, grafik ve birçok seçenekle karşılamak üzere geliştirilmiştir. Bu model, Intel Core veya Xeon işlemciler, ikili soğutma fanları ve opsiyonel olarak DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekranlar ile 32 GB’a kadar ECC bellek ve 2TB toplam depolamayı kullanıcılara sunuyor. ZBook Studio, ağır grafik yüklerinin üstesinden gelmek için yeni NVIDIA Quadro M1000M 2GB GDDR5 Profesyonel veya Intel HD Graphics 530 ekran kartları ile donatılmıştır.

 

HP ZBook Studio dışında 3 HP ZBook Mobil İş İstasyonu modelini daha tanıttı. Öncekilerden çarpıcı biçimde daha ince ve daha hafif olan 3. nesil ürünler; performans, inovasyon ve güvenilirlik beklentilerini karşılamak için üretilmiştir.

  • HP ZBook 15u, iş istasyonu performansını düşük maliyetli kompakt bir paket halinde sunar. 15.6 inç diyagonal ekranıyla birlikte uygun fiyat ve mobilitenin mükemmel bir kombinasyonudur. Hafızası 32 GB’a kadar artırılabilen bu ultrabook iş istasyonu, 2GB grafik bellek özelliğine sahip AMD FirePro profesyonel grafikler, HP Z Turbo Drive G2, 1.5 TB toplam depolama ve FHD dokunmatik ekran özelliğine sahip.

 

  • HP ZBook 15, dünyanın en çok satan mobil iş istasyonunun bir sonraki neslidir. Bu ince ve hafif taşınabilir güç merkezi %27 daha ince ve %7 daha hafif şekilde tasarlandı. Önceki nesillerden %27 daha uzun pil ömrüne sahip HP ZBook 15, 15.6 inç diyagonal ekranı, Intel Core veya Xeon işlemci ile donatılmıştır. DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekran seçenekleri ile birlikte 64 GB ECC bellek, 3 TB’ye kadar arttırılabilir çift 1 TB HP Z Turbo Drive G2 depolama ve çift Thunderbold 3 de mevcuttur.

 

  • HP ZBook 17, öncekilerden %67 daha uzun pil ömrüne sahip 17.3 inç diyagonal ekranlı iş istasyonu aynı zamanda %25 daha ince ve %11 daha hafiftir. Intel Core veya Xeon işlemciyle donatılmış bu ürün, 64 GB’a kadar ECC bellek, 4 TB’ye kadar toplam depolama sağlayan çift 1TB HP Z Turbo Drive G2, çift Thunderbolt 3 ve opsiyonel olarak HP DreamColor UHD veya FHD dokunmatik ekrana sahiptir. ZBook 17, aynı zamanda 8GB çerçeve arabelleğe sahip NVIDIA M5000M Quadro grafik desteği sağlar.

HP_ZBook_17_G3_Mobile_Workstation,_Right_Facing

HP ZBook Studio, ZBook 15 ve 17, önceki nesil grafiklerinin neredeyse iki katı performans sağlayan yeni NVIDIA Quadro ile geliyor.

Bütün HP Zbook mobil iş istasyonları güvenilirdir ve MIL-STD 810G testini geçecek şekilde tasarlanmıştır. HP ZBook modellerde, uzaktan kontrol imkanı sunan HP Remote Graphics yazılımı,  optimal performans için HP Performance Advisor ve daha güvenilir ve hızlı ağ performansı için HP Velocity ön yüklü şekilde yer alır.

 

HP ZBook iş istasyonları ile birlikte, Thunderbolt bağlantıya sahip yeni HP ZBook Dock da sunuluyor. Böylece kullanıcılar Thunderbolt 3 (DisplayPort 1.2, USB 3.1 Gen 2 ve PCIe’yi destekler), dört USB 3.0, RJ-45, VGA, çoklu ses ve iki ek DisplayPort ile 10’a kadar cihazı tek seferde birbirine bağlayabiliyor. 

HP_ZBook_Studio_G3_Mobile_Workstation,_Center_View

Fiyatlandırma ve Erişilebilirlik

  • HP ZBook Studio modelinin, tüm dünyada Aralık ayında vergiler hariç 2300 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.
  • HP ZBook 15, HP Zbook 15u ve HP ZBook 17 modellerinin ise EMEA bölgesine Ocak ayından itibaren raflardaki yerini alması bekleniyor.