Pepsi Akıllı Telefon Piyasasına Giriyor

Pepsi Akıllı Telefon Piyasasına Giriyor

PAYLAŞ

Pepsi, artık buzdolabından değil, cebimizden çıkacak. Pepsi akıllı telefonları ile hayatımıza girecek. Evet yanlış duymadınız Pepsi markalı akıllı telefon yolda!

Pepsi Phone P1 adıyla çıkması beklenen akıllı telefon, geçtiğimiz aylarda ilk kez gündeme geldiğinde pek inandırıcı gelmemişti. Pepsi akıllı telefonu konusunda ne derece ciddi olduğunu gösterdi. Pepsi‘nin akıllı telefonu Phone P1‘in tüm özellikleri açığa çıktı.

Pepsi-Phone-P1-2

Pepsi Phone P1 Teknik Özellikleri

Pepsi Phone P1 orta seviye segmentinde ses getirecek akıllı telefonu 5.5 inçlik Full HD çözünürlüğünde ekrana sahip. MediaTek üretimi 1.7GHz hızında çalışan MT6592 8 çekirdekli işlemci barındıran cihaza ARM Mali-450 MP4 grafik işleme birimi bulunuyor. 2GB RAM kullanacak olan Pepsi Phone P1 ‘de ayrıca 16GB depolama alanına sahip. Pepsi Phone P1, 13 megapiksel çözünürlükte arka ve 5 mp çözünürlükte ön kameraya sahip. Cihazın pil kapasitesi ise 3.000 mAh. Çift SIM kart desteği sunan Pepsi Phone P1, Android 5.1 ile geldiğini belirtelim.

Pepsi-Phone-P1

Çin’li alışveriş sitesinde 300TL‘ye denk gelen fiyata satışa çıkan cihaz fiyatına göre oldukça iyi özelliklere sahip.

Şuan için yeni bir yatırım mı? reklam amaçlı mı üretildiği tam olarak bilinmeyen cihazın ilk seferde 1000 adet üretileceği kesinleşti. Pepsinin telefonları ilk aşamada sadece Çin’de satılacak. Pepsi Phone P1‘in ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ise henüz bilinmiyor.