HP Spectre x360 İnceleme

HP Spectre x360 İnceleme

PAYLAŞ

Merakla beklenen yüksek performans ve tablet deneyimi yaşatan HP Spectre x360 bu aykı detaylı incelememize konu olacak.

HP Spectre x360’ın kutusundan çıkarıp ilk kez masanızın üzerine koyduğunuz anda gerçekten ortama farklı bir hava kattığını söylersek hiç de abartmış olmayız. Aluminyum malzeme ve üst sınıf işçilik ile üretilmiş bu yeni nesil hybrid ultrabook gerçekten kullanıcısına tasarım ve perfromans anlamında her türlü ziyafeti yaşatıyor.

Spectre x360‘ın ekranı arka tarafa doğru tamamen ters çevirilerek tablet gibi de kullanılabiliyor. Windows 10 işletim sistemi ile tablet ve PC moduna saniyeler içerisinden kolayca geçiş yapabiliyorsunuz. Oldukça geniş bir touchpad alanı bulunan x360‘ın klavye takımı ve kullanımı son derece rahat. Cihazı tablet şeklinde uzun süreli kullanımlarda ağırlığından dolayı kolunuzu biraz yorabilir.

HP Spectre x360 Performans

HP Spectre x360 oldukça fonksiyonel kullanım sunan bir Ultrabook veya tablet olarak tanımladığımız cihaz performans açısından son derece tatmin edici. Ultrabook’lara oranla biraz daha ağır olan cihaz normal dizüstü bilgisayarlara kafa tutacak kadar sağlam performans sağlıyor.

HP_Spectre_x360-2
HP Spectre X360 İnceleme

Cihazda 6. Nesil Intel işlemcilerin kullanıldığı 2 farklı seçenek bulunmakta. Intel i5 ve i7 seçeneklerinin yer aldığı işlemciler bulunmakta. Spectre x360, 13.3 inç, Quad HD çözünürlüklü dokunmatik ekrana sahip. 4GB ve 8GB RAM olmak üzere iki modeli bulunmakta. Yine bu iki model 128GB ve 512GB olmak üzere 2 farklı birimde hafıza kapasitesine sahip.

HP_Spectre_x360
HP Spectre X360 Fiyat

HP Spectre x360 Ekran, Tasarım ve Bağlantı Yuvaları

Geriye doğru tamamen dönebilen ekranı sayesinde tablet gibi de kullanılabilen HP Spectre x360, gümüş rengi ve şık tasarımı ile göz alıcı durmakta. Cihaz 15.9 mm inceliğinde ve yaklaşık 1.5 KG ağırlığında. 3 adet USB 3.0 portu bulunan x360, görüntü aktarımı için mini DisplayPort ve tam boyutlu HDMI yuvalarından gerçekleştiriyor.

Cihaz batarya ile kullanınım performansı ile de son derece iddialı. Spectre x360 kullanıcısının adeta şarja bağımlılığını kesiyor.  Cihaz 10 – 11 saatlik kullanım süresi sunuyor. Yani İstanbul Atatürk havalimanından New York – JFK’e kadar müziğinizi dinleyip günlük işlerinizi halledebileceğiniz bir süre sağlıyor. Windows 10 ile karşımıza çıkan Spectre’de 3 adet USB 3.0 girişi, SD kart okuyucusu HDMI ve Mini DisplayPort ve kulaklık-mikrofon giriş-çıkışı mevcut.