Huawei, Mate7 Türkiye’de Satışa Başladı

Huawei, Mate7 Türkiye’de Satışa Başladı

PAYLAŞ
Mate 7

Huawei Mate7, metal malzemeden üretilen gövdesi, geniş ekranı, yüksek performans için tasarlanan işlemcisi ve arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusuyla, akıllı telefon deneyimini yeni bir boyuta taşıyor. Huawei’nin yeni nesil akıllı telefonu ayrıca, sektördeki önemli ödülleri de şimdiden toplamaya başladı.

 

Huawei’nin, büyük ekranı ve yüksek performansıyla amiral gemisi niteliğindeki yeni akıllı telefonu Mate7, Ocak ayı itibarıyla, Türkiye’de kullanıcılar ile buluştu. Uzun süredir merakla beklenen Huawei Mate76 inç’lik geniş ekranı ve güçlü işlemcisinin yanı sıra, dâhili parmak izi okuyucusuyla da öne çıkıyor. 

Büyüklerin Dünyasında Kurallar Değişiyor

Huawei Mate7, benzer boyutlardaki diğer telefonlardan farklı olarak, yüzde 95’i metal malzemeden üretilen gövdesiyle, estetik ve sağlamlık konusunda çıtayı yükseltiyor. 7,9 milimetre inceliğinde ve 185 gram ağırlığıyla Huawei Mate7, 2,9 milimetrelik ince bir çerçeve içinde yer alan 1080×1920 çözünürlüğündeki Full HD IPS ekranıyla da görüntüleme konusundaki farkını hissettiriyor.

Geniş Ekranda Yüksek Performans İçin Yaratıldı

Huawei Mate7, Huawei tarafından geliştirilen 8+1 “Kirin” 925 işlemcisiyle, 3 boyutlu oyunlar ve videolarda yüksek performans sunarken, işlem kapasitesini o an kullanılan uygulama veya fonksiyonun ihtiyacına uygun şekilde optimize ediyor. İşlemci, dört adet 1,8 Ghz’lik A15 çekirdekle yüksek performansa imza atarken, diğer dört adet 1,3 Ghz’lik A7 çekirdek ise akıllı güç dağılımı ve yüksek pil ömrü için tamamlayıcı gücü sağlıyor. Ayrıca, sadece parmak izi okuyucu için atanmış Kirin 925’e özel “Micro İşlemci” sayesinde, Mate7 uykudayken dahi tek dokunuşla, ekran kilidini açabilir ve parmak iziyle açılmasını istediğiniz uygulamalara ulaşabilirsiniz.

Tek Şarjla 2 Gün Kesintisiz Kullanım

Huawei Mate7’nin 4100 mAh lityum polimer bataryası yoğun kullanımda dahi yüksek pil performansına imza atıyor. Huawei Mate7, “normal”, “akıllı” ve “ultra” olmak üzere üç farklı güç tasarrufu modunu destekliyor. Bu sayede, kalan pil ömrüne bağlı olarak, telefonunuzun hangi özelliklerini ne kadar süre ile kullanacağınıza karar verebiliyorsunuz.

Parmak İzi Okuyucusuyla Kişisel Bilgileriniz Güvende

Huawei Mate7, arka yüzünde yer alan parmak izi okuyucusu sayesinde özel hayatın “özel” kalmasını sağlıyor. Kaydedilen parmak izleri, izinsiz erişime engel olmak için şifrelenerek sadece telefonunuzda saklanıyor. Önemli bilgiler içeren tüm uygulamalar, parmak izi sensörü ile sadece yetkili kullanıcıların erişebileceği şekilde gizlenerek, “Ziyaretçi Modu” aktif hale getirilebiliyor.

1.699 TL’den Başlayan Fiyatlarla Cebinizde

Huawei Mate7, 1.699TL’lik tavsiye edilen satış fiyatı ile kullanıcılarla buluşuyor.

Huawei Mate7 Ödülle Başladı 

Huawei Mate7, akıllı telefon pazarına iddialı bir giriş yaparken, sektörün önemli ödüllerini toplamaya da şimdiden başladı. Mate7, Şangay’da düzenlenen “11. Hurun Best of the Best Awards Ceremony” organizasyonu kapsamında, “Smartphone Best New Arrival – En İyi Çıkış Yapan Akıllı Telefon” ödülünün sahibi oldu. 100’den fazla lüks tüketim ürününün tanıtıldığı ödül töreninde; otomobillerden mücevherata, saatlerden kişisel bankacılık sistemlerine kadar pek çok farklı segmentten ürün ve hizmet sahne aldı. Huawei Mate7 de bu organizasyonla, dünyanın önde gelen lüks tüketim ürünleri arasındaki yerini aldı.