Merakla Beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Özellikleri;

Merakla Beklenen iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Özellikleri;

PAYLAŞ

Tüm dünyada merakla beklenen gün geldi çattı. AppleiPhone 6s ve iPhone 6s Plus, San Francisco’da gerçekleştirilen etkinlikte çerçevesinde tanıtıldı.


En çok merak edilen konu; Yeni nesil iPhone‘lar ne zaman satılacağı? Yeni nesil iPhone’ların ön satışı 12 Eylül’de başlıyor. Apple, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın Apple Store’larda satış tarihi olarak 25 Eylül 2015’i gösterdi. İlk olarak yeni nesil iPhone‘un ABD, İngiltere, Hong Kong, Avustralya, Fransa ve Almanya’da raflarda yerini alması bekleniyor. Şimdilik iPhone 6s‘in Türkiye’de ne zaman ve hangi fiyat aralığında olacağı ise bilinmiyor.

iPhone6s-1

Kullanıcıların merakla beklediği 4k video kayıt özelliği iPhone 6s ve iPhone 6s Plus ile geliyor..

Yeni nesil iPhone 6s‘ler 3. jenerasyon 64-bit mimarili A9 çipsetine sahip olacak. Enerji verimliliğini üst seviyede tutan yeni nesil işlemci, iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın batarya ömründe hatırı sayılır bir yükseliş sağlacak. Geçtiğimiz dönemde eğilen ve bükülen kasasıyla çok sık eleştirilere maruz kalan Apple, yeni akıllı telefonu iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın  güçlendirilmiş alüminyum 7000 kasasıyla bükülme testlerinden tam puan alacak gibi.

Yükselen dolar kuru ile birlikte iPhone 6s Türkiye fiyatı rekor kırabilir.

3D Touch (Force Touch) Dokunmatik Özelliği

İlk olarak geçtiğimiz bahar aylarında MacBook‘larda ortaya çıkan force touch özelliği yeni nesil iPhone’da yerini alıyor. Bir diğer değişle 3D Touch ismi ile lanse edilen yeni nesil dokunma teknolojisi; iPhone 6s ve iPhone 6s Plus kullanıcıların cihaza dokunurken uyguladığı basınca göre farklı tepkiler verecek.iPhone6s-2

iPhone 6s Kamera Özellikleri

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus’ın en çok eleştiri alacak özelliklerinden biri de kamera özellikleri ortaya çıktı. iPhone 6s ve iPhone 6s Plus‘ın 12 MP arka, 8 MP ön kamerasıyla kullanıcılar tarafından eleştiri yağmuruna tutulacağa benziyor.

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus Yurtdışı Satış Fiyatları

  • iPhone 6s 16 GB Fiyat: 649 Dolar
  • iPhone 6s 64 GB Fiyat: 749 Dolar
  • iPhone 6s 128 GB Fiyat: 849 Dolar
  • iPhone 6s Plus 16 GB Fiyat: 749 Dolar
  • iPhone 6s Plus 64 GB Fiyat: 849 Dolar
  • iPhone 6s Plus 128 GB Fiyat: 949 Dolar

BİR CEVAP BIRAK