Kanal D Sevilen İki Dizisi Kayıp ve Vicdan ‘ı Harcadı ! İzleyiciler...

Kanal D Sevilen İki Dizisi Kayıp ve Vicdan ‘ı Harcadı ! İzleyiciler tepkili!

PAYLAŞ

Kanal D iki sevilen dizisi Kayıp ve Vicdan ‘ı harcadı ! Izleyicilerin büyük tepkisi !

Kayıp için final zamanı !

Kanal D ‘nin iki çok sevilen dizisi.. Heyecan ve aksiyon dolu senaryosu, güçlü oyuncu kadrosu ve avrupai kurgusu ile büyük dikkat keçen ve her bölüm izleyicileri ekrana kitleyen Kayıp dizisi için final zamanı.. Her bölümde daha fazla heyecan ve farklı bir aşk.. Bugüne kadar izlediğimiz ve farklı dizilerden Kayıp.. Sezon başındaki ratingleri çok iyi olsa da, sonralar kanalı yanlış stratejik ve yayın hataları ile büyük düşüşe geçti, tabiiki izleyicinin kopmasına sebep oldu. Final olacak,devam edecek gibi söylentilerle izleyicinin kafası karışmıştı, ama Irfan Şahin dizinin 39 bölüm yayınlanacağını kendisi söylemişti, ama dizi 18 bölümü final yapıyor. Izleyici kime inansın ? Neye inansın ? ! Kayıp dizisi erken finali hiç hak etmeyen çok kaliteli bir proje oldu. Kayıp başka kanalda yayınsaydı şu an bu durumda olurmuydu bilemem, ama bence olmazdı. Dizinin kadrosu o kadar sağalm ve güçlü ki hepsi ayrı tebriki hak etdi. Özlem karakterini canlandıran Aslı Enver ‘in oyunculuğu tam anlamıyla muhteşemdi. O kadar gerçekçi ve doğal oynadı ki, oynamadı yaşadı. Bence Kayıp Aslı Enver için bir dönüm noktası. Mete Horozoğlu ve Ilker Kaleli ‘nin performansı çok iyiydi, tüm övgüleri hak etdiler bence, iki oyuncu da rollerinin hakkını fazlası ile verdiler. Dolunay Soysert’den zaten çok iyi performans bekliyorduk, çünkü yıllardır bu sektörde ve oyunculuğunu tamamen kanıtlayan biri.Ve genel olarak tüm oyuncular başarılı ve kabiliyetli. Kayıp türk izleyicisinin alıştığı bir yapım değil, ve izleyicilerimiz kaliteli dizileri daha benimseyememiş durumda ki ratingler ortada. Kayıp’ın özel kitlesi oluştu,kopmayan bir kitle. Onlar da bu duruma şaşkın ve üzgün. Yine de tüm kadronun emeğine sağlık.

Vicdan ‘ın erken finali izleyicileri şaşkına çevirdi !

Yine Kanal D.. Yine çok kaliteli bir proje.. Ve yine ömrü kısa olan proje. Entrikalarla dolu,aşk ve heyecan dolu hikayesi, kabiliyetli ve sağlam kadrosu ile büyük beğeni toplayan bir proje Vicdan.. Aslında tam anlamıyla izleyicin özlediği bir proje, özlediği oyunculardı. Uzun zamanda sonra Timuçin Esen ve Ahu Türkpençe’yi izlemek çok keyifliydi,çok güzel uyum yakaladılar. Timuçin Esen’in ses tonu,mimikleri hiç değişilmemiş,oyunculuk performansı yine çok iyi. Ahu Türkpençe yıllardır hem tiyatroda,hem sinemada hemde dizilerle oyunculuğunu kanıtlayan biri, çok kabiliyetli bir isim.Fırat Altunmeşe,Celil Nalçakan ve Bensu Soral ‘da rollerinin hakkını veren isimler oldular. Beklemediğim bir performans sergiledi Fırat Altunmeşe,tebrikler. Bensu Soral genç ve yetenekli bir isim, çok güzel canlandırdı. Celil Nalçakan tecrübeli ve başarılı bir isim. Devrim Yakut tek kelimeyle harikalar yarattı,inanılmaz çok güzel oynuyor, ustalığını konuşturuyor. Yusuf ve Keriman’ın aşkı izleyicileri ekrana kilitledi, o kadar güzel yansıtmılar ki ekrana, izleyiciler sevdi ve benimsedi. Aşkı uğrunda mücadele eden tüm acılara ve engellere rağmen bu aşka kenetlenen bir çift. Yılların verdiği o özlem ve unutulmayan,hafızalardan silinmeyen anılar. Vicdan ‘a aslında bir aile dizisi demek mümkün. Erken finali hiç hak etmedi bu proje, en az 2 sezon devam eder diye düşünmüşdüm, çünkü hikaye daha yeni başlıyor ve anlatılacak çok şey vardı. Izleyicinin tepki sert ve ağır oldu, kampanyalar başlattılar,sosyal medyada herkes isyan bayrağını çekti. Bu sevgi bu kitle bunu hak etmedi.
Kanal D’nin dizilerine izleyici güvenmiyor artık. 5-6 bölüm yayınlayıp sonrada yayından kaldırıyor dizilerini. Sevgi yerine nefret kazanan bir kanaldan iyi sonuçlar beklemek aslında hata olur. Yeni sezona onlarca dizi ile giriyor. Tabiikide bir çocuğu harcayacak, bu şimdiden belli. Bunu unutmayalım ki izleyici olmadan kanal başarılı olmaz, kanalı zirveye taşıyan izleyicidir. Izleyiciye karşı saygılı olursan, işine karşı saygılı olursan emeğe saygısızlık yapmazsan kazanırsın. Ben niye bu durumlara düştüm demezsin.
Iki güzel proje ve kaliteli proje. Devam etmesini çok istediğim ve severek izlediğim projeler. Tüm oyuncuların yolu açık olsun.. Okuduğunuz için Teşekkürler.