Kanal D sevilen dizisi Kayıp’ı harcamamalı !

Kanal D sevilen dizisi Kayıp’ı harcamamalı !

PAYLAŞ

Kanal D’nin en çok sevilen dizilerinden Kayıp tehlikede.kayip

Sezon başında iddialı diziler yayınlayan kanal ilk olarak Fatih dizisini yayından kaldırdı. Bunun sebebi ise yanlış gün tercihi ve fazla tanıtımın yapılmaması idi. Tecrübeli oyuncu kadrosu, etkileyici ve heyecan dolu senaryosu ile Kayıp Türkiye’nin alışık olmadığı bir dizi oldu. Ilk olarak Cuma akşamı 20:00’de yayınlanan dizi ilk hafta istediği sonuçları alamasada, ikinci haftasında Karagül, Medcezir, Huzur Sokağı gibi iddialı ve güçlü rakiplerini geride bırakarak birinci oldu. Ratingleri diğer haftalarda düşsede oranları gitdikce artan dizinin yayın akışında ani bir kararla değişiklik yapıldı ve saat 22:00’de yayınlamaya başladı. İlk haftasında birinci olsada, izleyici azalması ile diğer haftalarda düşüşe geçti, buna rağmen izleyici dizisine sahip çıktı. Ratinglerden memnun olmayan Kanal D yine değişiklik yaparak diziyi Cumartesi’ye aldı.

Hafta sonları dizilerin az izlenmesi,yayınlanan diziler büyük kitleye sahip olduğu bu adım Kayıp için hiç iyi olmadı. Ratingleri inanılmaz bir şekilde düşen dizi, izleyici kaybetti ve iddialığıni kaybetti. Ve son olarak Kayıp Pazartesi 20:00’de yayınlanıyor.

kayip_dizisi

Bu kadar değişiklikten sonra dizi AB de bile sadece 20’ci ola bildi. Şaşırdık mı? Hayır. Kavak Yelleri ve Suskunlar dizisi ile yıldızı parlayan, yetenekli ve başarılı oyuncu Aslı Enver, Nefes : Vatan Sağolsun filmi ile milyonların hayran olduğu Mete Horozoğlu, tecrübeli tiyatrocu Dolunay Soysert dizinin başrolünde. Ilk bölüm için yapılan büyük ve ilgi çekici tanıtımların devamı gelmedi. Aynı olayı geçen yıl Kayıp Sehir yaşamıştı ve erken final ile veda etmişti. Kanal D Kayıp dizisini kendi yanlış stratejisi ile harcadı, bu saatten sonra eski başarısına dönmesi dizi için çok zor oldu. Herşeye rağmen dizinin hayranlarını tebrik ederim ve kutlarım. Diziye gerçekten sahip çıkmakla birlikte sosyal medyada hep gündem konusu yaptılar. Fanların isteği ise Kanal D’nin dizinin arkasında durması ve artık değişikliklerin yapılmamasıdır.

Kayıp sezon sonuna kadar yayınlana bilir, Kanal D dizinin arkasında dursa, yayın akışında değişiklik yapmasa, tanıtım ve fragmanları daha ilgi çekici yapsa, tekrar bölümlerini haftada 2 kez gün içinde yayınlasa dizi eski başarısına geri dönecektir.