Laykon Bilişim Clonera İle El Sıkıştı

Laykon Bilişim Clonera İle El Sıkıştı

PAYLAŞ
Laykon Bilişim Clonera İle El Sıkıştı
Laykon Bilişim Clonera İle El Sıkıştı

Laykon Bilişim Clonera İle El Sıkıştı! Bilişim sektöründe hızla büyümeyi hedefleyen Laykon Bilişim, felaket kurtarma ve iş sürekliliği alanında faaliyet gösteren Clonera ile el sıkıştı. Gerçekleştirilen iş ortaklığı ile Laykon Bilişim, Clonera’nın profesyonel iş sürekliliği çözümlerinin dağıtımını üstlenerek pazarda lider olmayı planlıyor.

Bilişim sektöründe hızla büyümeyi hedefleyen Laykon Bilişim, kurumların bilişim teknolojileri hizmetlerini güvence altına alarak felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümü sunan Clonera ile el sıkıştı. Gerçekleştirilen iş ortaklığı kapsamında Clonera’nın felaket kurtarma ve iş sürekliliği çözümlerinin dağıtıcısı olan Laykon Bilişim, hem bayi kanalına hem de müşterilerine tamamlayıcı bir güvenlik çözümü sunacak.

Felaket kurtarma çözümü ile IT servislerinin bir kısmını ya da tamamını yazılımsal, donanımsal ve sistem odası arızalarına ve felaketlere karşı hazır duruma getiren Clonera, herhangi bir felaket anında servislerin felaket kurtarma merkezinden problem düzelinceye kadar çalıştırılmasını sağlıyor. Veri yedekleme servisiyle de yedeklerin dışarıya taşınma işlemini çok hızlı, otomatize ve güvenilir olarak gerçekleştiriyor. Güvenlik çözümleri arasında, dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs ile lider güvenlik duvarı sağlayıcısı WatchGuard’ın yer aldığı Laykon Bilişim, Clonera’nın Felaket Kurtarma, İş Sürekliliği, Veri Yedekleme ve End-Point Backup çözümlerinin dağıtımını gerçekleştirecek. Yapılan iş ortaklığı, her iki şirketin büyüme hedefleri doğrultusunda stratejik bir öneme sahip.

Laykon Bilişim Clonera İle El Sıkıştı!

Alev Akkoyunlu: “Pazarda Lider Olmayı Planlıyoruz!”

Laykon Bilişim Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu anlaşmayla ilgili olarak, “Laykon Bilişim Teknolojileri olarak 2 yılı aşkın bir süredir Türkiye pazarında güvenlik çözümlerinin distribütörlüğünü yapmaktayız. Güvenlik alanında sunduğumuz ürün portföyüne veri güvenliği tarafında da felaketlere karşı tamamlayıcı bir çözüm sunmak hedefimizdi. Tüm iş süreçlerinin dijitalleştiği günümüzde, iş sürekliliği düşünülmeden teknoloji yatırımlarını yapmanın, kurumlar için büyük bir risk olduğunu düşünüyoruz. Bu iş ortaklığı sayesinde %100 Türk sermayeli Clonera ile hem bayi kanalımıza hem müşterilerimize profesyonel iş sürekliliği hizmeti sağlayarak pazarda bu konuda lider olmayı planlıyoruz.” ifadelerinde bulundu.