LG G4, LTE’li Qualcomm Snapdragon 808 İşlemci ile Çalışacak

LG G4, LTE’li Qualcomm Snapdragon 808 İşlemci ile Çalışacak

PAYLAŞ

 

 Qualcomm, LG’nin yeni amiral gemisi niteliğindeki LG G4 akıllı telefonun Qualcomm Snapdragon işlemciye sahip olacağını açıkladı.  Yeni akıllı telefon X10 LTE özelliğine sahip Qualcomm Snapdragon 808 işlemci ile çalışan ilk ürün olma özelliğini taşıyacak.

İşlemci, gelişmiş kamera, grafik ve ses özelliklerinden, artırılmış bağlantı ve konum teknolojilerine kadar kullanıcı deneyiminde çığır açan geniş mobil özellikler sunuyor.

 

Qualcomm Technologies, Inc. Ürün Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Reiner Klement, konuyla ilgili şu görüşü paylaşıyor: “LG ve Qualcomm, Snapdragon 808’in kullanıma sunulma sürecinden LG G4’ün benzersiz özelliklerine uyarlanmasına kadar olan sürecin tamamında iş birliği yaptı.  Bu iş birliğinin sonucunda olağanüstü seviyede yüksek arama kalitesi, gelişmiş multimedya ve hızlı internet bağlantısı ile zenginleşen hayli incelikli bir kullanıcı deneyimi sunan LG G4 akıllı telefon ortaya çıktı. LG’yi böylesine yenilikçi bir cihazı piyasaya sunmasından ötürü kutluyoruz.”

 

LG Akıllı Telefon Planlama Bölümü Sorumlusu Dr. Ramchan Woo ise şunları söyledi: “LG G4 ile amacımız, performans, işlevsellik, verim ve tasarım inovasyonunun en uygun dengesine sahip bir akıllı telefon yaratmaktı. Qualcomm ile yakın bir iş birliği yürüterek inovasyonun her iki şirketin çabalarıyla yükselen yeni çıtasını sunmayı başardık.”

lg-g4

LG G4’e güç verecek olan X10 LTE özellikli Snapdragon 808 işlemci, kullanıcı deneyimi alanında büyüleyici yeniliklere imza atmak için tasarlandı:

  • Son teknoloji ürünü kamera performansı: LG G4’ün kamerası, Qualcomm Technologies, Inc.’nin 12-bit çift ISP teknolojisi sayesinde, düşük aydınlatma koşulları altında bile capcanlı görüntüler, renkler, dokular ve parlaklık sunan çarpıcı bir görsel deneyim sunabiliyor.
  • Yeni nesil LTE Advanced: Qualcomm’un en gelişmiş entegre modemi olan X10 LTE’ye sahip olan LG G4, sunduğu üstün hızla uygulama tepkiselliğinde, buluttaki dosyalara hızlı erişimde, yüksek kaliteli video ve müziklerin oynatılmasında fark yaratıyor.
  • Gelişmiş konum teknolojisi: LG G4, Qualcomm® IZat™ teknolojisi ilse sensör destekli konumlama kullanan ilk akıllı telefon olma özelliğini taşıyor. Qualcomm® IZat™ teknolojisi, uydulardan sağlanan konumlama verilerini WLAN ve LG G4’e halihazırda LG G4’e entegre edilmiş sensörlerden gelen verilerle birleştirerek zorlayıcı şehir bölgeleri ve bina içlerinde kesin yaya navigasyonu sağlıyor.
  • Gelişmiş grafik ve multimedya: LG G4’nin Quad HD ekranı, Qualcomm® Adreno™ 400 serisi GPU tarafından destekleniyor. GPU, donanım mozaiği, geometrik gölgelendirme ve programlanabilir harmanlama gibi üstün grafik becerileri sunuyor. LG G4 ayrıca, Snapdragon 808 işlemcinin bir getirisi olarak zengin ve çarpıcı içerikleri kaydetme becerisiyle olağanüstü video kaydı sunuyor.
  • Canlı ve net sesler: Snapdragon 808 işlemcinin dört kanallı işleme ve ses kaydı teknolojisi, LG G4 kullanıcılarının gürültülü ortamlarda bile net seslere sahip videolar kaydedebilmelerine olanak tanıyor.
  • Artırılmış pil ömrü: Kurum içi testlere göre LG G4, bir tam günün de ötesine geçen pil ömrü sunuyor. Bu süre, günümüzün önde gelen akıllı telefonlarının sunduğu süreden bile daha fazla.