Logitech eSpor Takımlarını Desteklemeye Devam Ediyor

Logitech eSpor Takımlarını Desteklemeye Devam Ediyor

PAYLAŞ

Oyun tutkunlarının tercih ettiği en beğenilen ekipman markası Logitech, Kuzey Amerika’nın en popüler iki profesyonel oyun kulübü Cloud9 (C9) ve Team SoloMid (TSM) takımları önümüzdeki yılda turnuvalarda Logitech G ekipmanları ile yarışacak.

 

eSpor takımlarının popülerliğinin artmaya devam ettiğini ve PC oyun dünyasında kritik bir rolü olduğunu söyleyen Logitech Turkiye Pazarlama Müdürü Selver Yıldız, “Logitech olarak dünyanın en iyi profesyonel oyuncuları ile çalışma ayrıcalığına sahibiz. Ürünlerimizi pazara sunmadan önce profesyonel oyuncular ile paylaşıyor, onlardan aldığımız geri bildirimleri, deneyimleri ve tasarım tavsiyelerini değerlendirerek dünyanın en iyi oyun ekipmanlarını geliştiriyoruz” dedi.

 

Dünyaca ünlü takımların yanısıra Türkiye’de de eSporu destekleyen Logitech G’nin  HWA Gaming ve BPI Gaming takımları ile sponsorlukları devam ediyor. Türkiye’nin en büyük League of Legends takımlarından HWA Gaming ile Logitech G işbirliği 2015’te 3. yılına giriyor. Yeni sezonda daha güçlü bir kadroyla birinciliği hedefleyen HWA Gaming’in sahibi Ahmet Taruz, “Yeni kadromuz ve oyuncularımızın kazanma tutkusunun yanısıra bizi destekleyen Logitech G ekipmanlarıyla bu sezonda yeni zaferler bizleri bekliyor” dedi.

 

Cloud9 takımının 45 oyuncusunun arasında; Counter Strike Global Offensive (CS:GO), Dota 2, Halo, Hearthstone, Heroes of the Storm, League of Legends (LoL), Smite and Super Smash Bros ve Melee yer alıyor. Geçen yıl LoL takımı League of Legends Championship Series (LCS) Spring 2014’ü birincilik ile bitirdi.

Logitech G ile tekrar imza attıkları için heyecanlı olduklarını söyleyen Cloud9’un sahibi Jack Etienne, “En iyi oyun aksesuarları ile bizi destekleyen Logitech G, başarımızda oldukça önemli bir rol oynuyor, kazanmamız için her imkanı bizlere sağlıyor” dedi.

13 oyuncudan oluşan TSM dünyanın en populer League of Legends takımı ve yeni oluşan Hearthstone ve CS:GO takımını bünyesinde bulunduruyor. LoL World Finallerinde top 10 da bitirerek ve LCS Summer 2014’de ilk sırada yer alan TSM mükemmel bir 2014 sezonu geçirdi. Takım bu sezon da hakimiyetini sürdürmek istiyor.

Geçen sezonda başarılı olmalarında büyük rolü olan Logitech G ile tekrar imza attıkları için çok gururlu olduğunu söyleyen SoloMid takımının sahibi Andy Dinh, “Logitech, her adımında bizleri destekleyerek turnuvalarda en iyi aksesuarları kullanmamızı sağlıyor. Bize inandıkları ve hedeflerimize ulaşmamızda bizlere yardımcı oldukları için büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz” dedi.