Microsoft 3. Boyutu Odanıza Taşıyor; HoloLens

Microsoft 3. Boyutu Odanıza Taşıyor; HoloLens

PAYLAŞ
Microsoft Hololens

Microsoft yeni bir pazara daha adımını attı. Microsoft, dün yaptığı lansmanda sanal gerçeklik gözlüğü HoloLens ile birlikte Windows Holographic projesini duyurdu.

 

” En gelişmiş holografik bilgisayar ” olarak açıklanan HoloLens, kendi kendine yeten işlemciye , grafik işlemciye ve holografik işlemciye sahip. Gerçek hayatta 3 boyutlu görüntüler oluşturabilen HoloLens , yani basitçe gerçek hayatta hologram görüntüler görmenize olanak sağlıyor. Mesela HoloLens ile birlikte, oturma odanız manzaralı Minecraft oynayabileceksiniz. Tanıtımdan anlaşıldığı kadarıyla Windows ile bütünleşen (Photoshop dahil) bütün yazılım ve uygulamalar 3 boyutlu olarak evinizin içerisinde sizlere gözlük aracılığı ile sunulacak.

 

Sanal gerçeklik teknolojisini bir adım daha ileriye taşıyan HoloLens’in Windows 10’un çıkmasına yakın bir zamanda satışa sunulacağı söyleniyor. Bu, HoloLens’in yaz aylarında satışa çıkacağı anlamına geliyor.

PAYLAŞ
Önceki makaleWhatsApp Artık Web Ortamında…
Sonraki makaleSamsung Galaxy S6 Mart Ayında Tanıtılıyor!
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.