Samsung Galaxy S6 Mart Ayında Tanıtılıyor!

Samsung Galaxy S6 Mart Ayında Tanıtılıyor!

PAYLAŞ

Samsung 2 Mart tarihinde MWC 2015 kapmasında Galaxy S6‘yı tanıtacak. Peki merakla beklenen telefonun özellikleri nasıl olacak?

Samsung‘un birden fazla S6 prototipi geliştirdiğini henüz hangisinin seri üretime gireceğine karar verilmediği belirtiyor. Geçen günlerde çıkan bir haberde Galaxy S6‘nın arka tarafının cam olacağı ileri sürülmüştü. Fakat Koreli şirketin planlarına aşina bir taşerona göre cihaz metal kasaya sahip. Fakat ayrıntılar üstünde karar verilmemiş.

Peki Galaxy S6’nın özellikleri nasıl olacak?

Telefonda Snapdragon 810 yongaseti kullanılacak. Telefonun ana belleği 4 GB, çözünürlüğü QHD; “2560×1440” çözünürlüğünde olacak. Cihazın arka kamerasının 20, ön kamerasının ise 5 Mp olacağı da söylentiler arasında.

 

Samsung‘u yakından takip eden Sammobile’ın elde ettiği bilgilere göre Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge, su geçirmezlik özelliğine sahip olmayacak. Bildiğiniz gibi Samsung, daha evvelki yıllarda tanıttığı amiral gemilerinin beraberinde bir de ‘Active’ adı altında suya karşı dayanıklı bir varyant piyasaya sürüyordu. Samsung’un tekrar böyle bir tatbikat yapacağı konuşuluyor . Bunun üzerine Samsung, düzenleyeceği etkinlikte S6,  S6 Edge ve S6 Active olmak üzere üç değişik model tanıtımı gerçekleştirebiliyor.