Samsung Galaxy S6 Dört Ülkede Çevre Dostu Sertifikası Aldı

Samsung Galaxy S6 Dört Ülkede Çevre Dostu Sertifikası Aldı

PAYLAŞ

Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge; dört ülkede çevre dostu ürün sertifikası aldı. %100 geri dönüştürülmüş kâğıttan üretilen Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, ABD, Birleşik Krallık, Rusya ve Brezilya’da çevreci sertifikalar aldı.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, en yeni teknolojilere dayanan performanslarının yanı sıra çevreci özellikleriyle büyük beğeniyle karşılanıyor.

Samsung’un amiral gemileri olan iki akıllı telefon, ABD merkezli güvenlik testleri ve sertifikasyon kuruluşu UL’den (Underwriters Laboratories) Sürdürülebilir Ürün Sertifikası (SPC) aldı. Birleşik Krallık’ta ise dünyaca ünlü Carbon Trust kuruluşu, iki akıllı telefona “CO2 Measured” etiketini layık gördü.

Samsung, toksik malzeme kullanımında gereken kriterlerin karşılanması, enerji verimliliği, ürün ile ambalajın geri dönüştürülebilirliği ve üreticinin sosyal sorumluluk uygulamaları gibi bir dizi zorlu unsuru yerine getirdiği için UL’den en yüksek derecedeki Platin sertifikasyonu da almayı başardı.

Ayrıca Galaxy S6 ve S6 edge, Rusya’nın önde gelen çevre sertifikasyonu kuruluşu olan Ekoloji Birliği’nden Vitality Leaf sertifikasını ve Brezilya’da Associação Brasileira de Normas Técnicas (ABNT) kuruluşundan ülkenin çevresel kalite etiketi olan COLIBRI’yi almayı da başardı.

galaxy-s6

Ambalajlarda soya mürekkebi kullanılıyor

Her iki akıllı telefonun ambalajları yüzde 100 geri dönüştürülmüş kâğıttan üretildi ve toksik malzeme kriterlerini tamamıyla karşılıyor. Buna ek olarak Samsung, çevresel etkileri daha ürün geliştirme gibi çok erken bir aşamada değerlendirmeye başladı. Örneğin, şarj cihazında kullanılan plastiğin yüzde 20’si geri dönüştürülmüş plastikten üretiliyor ve paketlerin üzerindeki ya da kullanım kılavuzlarındaki yazılar petrol solventleri yerine soya mürekkebi kullanılarak basılıyor.

Çevreci yaklaşımını yenilikçi bakış açısıyla birleştiren Samsung, çevre dostu bir sistem yaratmak için gösterdiği çabayla hızlı şarj ve Ultra Güç Tasarrufu Modu gibi uygulamalarla enerji verimliliği için ileri teknolojiden yararlanıyor.

2008’de bir “Eko-Tasarım süreci” oluşturan Samsung, ürün geliştirme aşamasında çevre onayını şart koşuyor. Samsung’da geliştirilen her bir ürünün, çevresel özellikleri açısından onaylanması ve çevre sınıflandırılmasına tabi tutulması gerekiyor.

Bu uygulamaların sonucunda, bu yılın Mart ayı itibarıyla 3131 Samsung ürünü 14 ülkedeki çevre kuruluşlarından çevre etiketleri aldı ve Samsung dünyanın lider çevre dostu üreticilerinden biri olarak görülüyor.

Samsung yetkilisi bu konuda şunları söyledi: “Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, mükemmel performans ve harika tasarımın yanı sıra Samsung’un çevre konusundaki bağlılığını da ortaya koyuyor. Samsung çevre dostu ürünler geliştirme çabalarına devam edecek ve ödüllü çevre dostu ürünlerdeki payını genişletmeyi planlıyor.”