Microsoft “Windows 10 Hands-On Labs” Etkinliği için Geri Sayım Başladı

Microsoft “Windows 10 Hands-On Labs” Etkinliği için Geri Sayım Başladı

PAYLAŞ

Microsoft Türkiye’nin 25 Kasım Çarşamba günü İstanbul Deniz Müzesi’nde gerçekleştireceği “Windows 10 Hands-On Labs” etkinliğinde yazılım geliştiriciler hem yeni uygulamalar geliştirebilecek hem de yazılım geliştirmeye tutkuyla bağlı olan diğer arkadaşlarla tanışma fırsatı bulabilecek.

Aktif katılımın şart olduğu etkinlik tüm gün sürecek. Windows 10 ve Visual Studio 2015 yüklenmiş bilgisayarlarını kap gel ve gücünü göster!

Microsoft Türkiye’nin yazılım geliştiricileri için düzenlediği “Windows 10 Hands-On” etkinliğinde, geliştiriciler, tek bir uygulama kodlayarak tüm dünyadaki milyonlarca kullanıcıya ulaşmanın detaylarını Microsoft Türkiye’nin uzmanlarından öğrenecek. Bu sayede, Windows 10 ile tek bir uygulama kodlayarak dizüstü bilgisayarlardan tablet, telefon gibi mobil cihazlara, nesnelerin interneti cihazlarından Xbox’a pek çok platformda çalışan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan uygulamalar geliştirmek mümkün olacak. Üstelik geliştirilen uygulamalar Windows 10’da yer alan Windows Mağaza’da yerini alabilir ve 120 milyondan fazla kullanıcıya aynı anda farklı ekranlardan ulaşabilir.

Katılımcılar, “Windows 10 Hands-On labs” etkinliğinde, Universal Windows Platform’u kullanarak uygulamalar geliştirecek ve aktif katılımlarıyla anında ve yerinde “hands-on” deneyim kazanacak. Farklı ekran boyutları ve oryantasyonlarda çalışırken nasıl uyarlanabilir arayüzler geliştirebileceklerini öğrenecek olan geliştiriciler, yeni Windows 10 özellikleriyle uygulamalarını nasıl daha fark edilebilir yapabileceklerini de deneyimleyecekler.

Windows 10 ile geliştirmek çok kolay!

Windows 10, Windows’u kullanan 1,5 milyar insana sürekli inovasyon ve yeni olanaklar yaratmak için tasarlandı. Windows 10 ile birlikte gelen Universal Windows Platform (UWP) uygulamaları, uygulama kullanma alışkanlıklarını baştan sona değiştirecek.

Microsoft, Windows 10’u tüm cihazlarla senkronize şekilde çalışan bir geliştirme platformu yapmak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu şekilde üretilen uygulamalar çok sayıda cihaz (telefon, tablet, PC, Xbox, IoT cihazı, yeni Surface Hub ve HoloLens) ve insana kolaylıkla ulaşabilecek. Tüm bu çalışmalar sırasında uygulama kendisini otomatik olarak bulunduğu cihaza adapte edebilecek.

windows-10-hands-on

Windows 10 ile geliştiriciler Microsoft’un büyük yatırımlar yaparak geliştirdiği kişisel asistan Cortana, ses tanıma, touch, ses, video ve hologramlar üzerinde çalışabilir ve uygulama konusunda deneyim kazanabilirler. Ayrıca, Windows 10 ve HoloLens, geliştiricilere dijital ve fiziksel dünyayı bağlayan ve insanların cihaz ve uygulamalarla olan etkileşimini değiştiren bir platforma geçiş sağlıyor.

Windows 10 UWP uygulamaları geliştirmek için Windows 10 yüklü bir cihaz üzerinde Visual Studio 2015 ile birlikte Windows 10 SDK kurulması yeterli. Yeni bir Windows 10 uygulaması geliştirildiğinde, uygulama birçok cihazın birbirine bağlı olduğu tek bir platformda tek bir proje olarak görülebilecek.

Etkinlik için olmazsa olmazlar:

Etkinliğe katılmak için aşağıdaki link aracılığıyla kayıt yaptırılması gerekiyor.

https://msevents.microsoft.com/CUI/EventDetail.asp…

 

Program:

  • 9:00-09.30: Açılış
  • 09.30-11.00: Windows 10 Platform Tanıtımı
  • 11:20- 12:20: Universal Windows Platformu ve Uygulamalı Lab
  • 12:20-13:30: Öğle Arası
  • 13:30-14:20: Farklı cihazlara uyumlanan arayüz tasarımı ve Uygulamalı Lab
  • 14:30-15:20: Canlı Kutucuklar ve Bildirimler ve Uygulamalı Lab
  • 15:30-16:20: Edge & Web Uygulamaları ve Uygulamalı Lab
  • 16:30-17:20: Uygulamanın buluta taşınması ve Uygulamalı Lab