Motorola Dünyanın En İnce Akıllı Telefonunu Tanıttı

Motorola Dünyanın En İnce Akıllı Telefonunu Tanıttı

PAYLAŞ

Motorola iki yeni amiral gemisi telefonu Moto Z ve Moto Z Force, Lenovo Tech World etkinliğinde resmiyet kazandı. Cihaz şuana kadar piyasaya sunulan en ince akıllı telefon olması ile dikkatleri çekiyor.

Snapdragon 820 yonga setinden gücünü alan cihaz 4GB LPDDR4 RAM ile kullanıcıya güçlü bir donanım sunuyor. Cihazın ekran özelliklerinde ise; 5.5 inçlik 2560×1440 piksel çözünürlükte bir ekran tercihi yapılmış. Batarya ise cihazın kasası son derece ince yapıda olduğundan dolayı 2600mAh kapasiteye sahip.motorola-z

13MP arka kamera F/1.8 diyafram aralığı yanında OIS ve lazer tabanlı otomatik odaklama özelliği bulunuyor. Cihaz bu kamersıyla karanlık ortamlarda en iyi performans vaat ediyor. Ön kamera ise 5MP çözünürlüğünde ve LED flaş ile geliyor. Bunun yanında cihaz 4K video kaydı yapabiliyor.

Motorola, kulaklık alışkanlıklarını değiştirecek olan yeniliği ile cihazda 3.5mm kulaklık girişi yerine USB Type-C bağlantısı tercih etmiş. Yani eski kulaklıklarınızı artık bu cihazda kullanamayacaksınız. Hoparlör olarak ise JBL, bir amplifikatör ve stereo hoparlör barındıran SoundBoost modülü tercih edilmiş.
motorola-z-force

5.2 mm ile Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu Moto Z

Motorola’nın yeni amiral gemi akıllı telefonu Moto Z, 5.2mm kalınlığındaki metal tasarımı ve modüler yapısıyla son derece iddialı. Kamera yuvasındaki çıkıntı her ne kadar eleştirelere maruz kalıcak olsa da yeni cihaz tasarım açısından son derece başarılı. Parmak izi okuyucu ise ön kısımdaki Home tuşuna entegre edilmiş.

Android 6.0 ile kullanıcıya gelecek. Cihazın fiyatı ve piyasaya çıkış tarihi ile ilgili henüz net bir bilgi mevcut değil.