Nokia Küllerinden Doğuyor

Nokia Küllerinden Doğuyor

PAYLAŞ

Geçtiğimiz yıllarda telefon denilince akla ilk gelen marka olan Nokia, uzun bir aradan sonra Teknoloji alanlarına geri dönüyor. 2016’ya göre hazırlıklara başlayan Nokia, akıllı telefon pazarına döneceği birnevi duyurdu. 

Yapılan anlaşma gereği 1 yıl boyunca Nokia markası adı altında akıllı telefon üretmeyecek olan Finlandiyalı telefon üreticisi, aradan geçen süre içinde Foxconn’a ürettirdiği N1 tablet ve Z Launcher’i yakın bir zamanda tanıtmıştı.

nokia-2015

Bu sürenin biteceği 31 Aralık’tan itibaren Nokia; akıllı telefon pazarına sil baştan başlamak için harekete geçmiş oldu. Nokia; akıllı telefon departmanını Çin’in Sichuan şehrine kurmak konusunda ciddi çalışmalar yapmakta.

 

2016 yılında akıllı telefon üretilecek

Microsoft ile yaptığı satış sözleşmesi gereği 1 yıl süresince yeni akıllı telefon üretemeyecek olan Nokia’nın sürenin biteceği 31 Aralık tarihine kadar büyük hazırlıklar içinde olduğu öğrenildi. Sektöre sil baştan başlayacak olan Finlandiyalı telefon üreticisi, akıllı telefon departmanını Çin’in Sichuan kentine kurmak için hazırlıklara başladı.

 

Çin’de yapılan bir röportajda konuşan Nokia yöneticisi Mike Wang, 2016 yılında akıllı telefon üretebileceklerini ve üretimde Çin’deki fabrikaların kullanılabileceğini belirtti.

Muhtemelen ilk adımda Nokia N1 tabletin üretimindekine benzer bir yolizleyecek Nokia‘nın, pazara nasıl bir giriş yapacağı çok merak ediliyor.

Zira son dönemde akıllı telefon pazarında yer bulmaya çalışan pek çok marka, uygun fiyatlı cihazlar üreterek karşımıza çıkıyor.

Nokia ise muhtemelen Nokia N1’de yaptığı gibi dikkat çeken ürünler üretecek ve bunları şu anda popüler olan Apple, Samsung, LG, HTC gibi markalara benzer fiyatlar ile satacak gibi gözüküyor.