OnePlus Nord Oldukça Gelişmiş Özelliklere Sahip!

OnePlus Nord Oldukça Gelişmiş Özelliklere Sahip!

PAYLAŞ
OnePlus Nord Oldukça Gelişmiş Özelliklere Sahip!
OnePlus Nord Oldukça Gelişmiş Özelliklere Sahip!

OnePlus son zamanlarda adından bahsettiren bir marka. Akıllı telefonlar hakkındaki gelişmeleri dikkatle takip edenler neden olduğunu az çok tahmin edebilirler. Şirket uzun zamandır akıllı telefon sektöründe yankı uyandırmak istiyordu. Görünen o ki çıkaracakları yeni akıllı telefonla bunu başaracaklar. OnePlus Nord, oldukça gelişmiş özellikleriyle dikkat çekiyor. Şirket tarafından bazı özellikler açıklandı. Gelin yetkililer tarafından açıklanan özelliklerine birlikte bakalım.

OnePlus Nord

oneplus-nord-oldukca-gelismis-ozelliklere-sahip

2 hafta önce OnePlus tarafından yayınlanan bir fragmanda cihazın tasarımına dair fikir edinmemizi sağlayacak görseller paylaşılmıştı. Ancak bu fragmanda teknik özelliklerden hiç bahsedilmemişti. Geçtiğimiz günlerde OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei, Marques Brownlee ile gerçekleştirdiği bir röportajda OnePlus Nord’u net bir şekilde görmemizi sağlamıştı. Yine teknik özellikleri konusunda bir bilgi verilmese de cihazın tam olarak nasıl bir tasarıma sahip olduğunu görmüş olduk.

OnePlus Nord’un teknik özelliklerine geldiğimizde oldukça gelişmiş bir cihaz olduğunu görüyoruz. Daha önce açıklanan donanımsal bilgilerden bahsedecek olursak; ilki OnePlus Nord’un 5G bağlantıyı destekleyen Qualcomm Snapdragon 765G işlemciyle geleceğiydi. Bu bilgi Amazon’da yer almıştı. İkincisi ise cihazın 12 GB RAM’e sahip olacağıydı.

Geçtiğimiz günlerde OnePlus’ın ürün müdürü Shawn L., OnePlus forumunda cihazla ilgili birkaç detaya yer verdi. Yazıda daha önce ortaya çıkan bilgileri teyit etme şansı ve OnePlus Nord hakkında yeni bilgiler yer alıyordu.

Yazıda paylaşılan bilgilerin arasında OnePlus Nord’un Snapdragon 765G ile geleceği açıklandı. Ayrıca cihazın 12 GB RAM’e sahip olacağı iddiaları da doğrulandı. Shawn L.’nin yazısıyla birlikte cihaz hakkında yeni bilgiler edinme fırsatımız da oldu.

oneplus-nord-oldukca-gelismis-ozelliklere-sahip

Shawn L., forum yazısında cihazın ekranıyla ilgili heyecanlandırıcı bir bilgiyi de paylaştı. Yapılan açıklamalarda OnePlus Nord’un ekranının 90 Hz tazeleme hızına sahip olacağı ve dokunmatik örnekleme hızının 180 Hz’i destekleyeceği ifade edildi. Bu özelliklerle birlikte OnePlus Nord, gerçekten akıllı telefon sektöründe adından bir hayli söz ettirecek gibi.

Ayrıca OnePlus Nord hakkında geçtiğimiz günlerde farklı bir paylaşım daha yapıldı. Bu paylaşımdaysa cihazın kamera özelliklerine yer verildi. Yapılan açıklamalara göre OnePlus Nord, ekranın ön tarafında 32 MP’lik ana kameraya ve ultra geniş açılı kameraya sahip. Arka taraftaysa, 48 MP’lik Sony IMX586 ana lense, 8 MP’lik geniş açılı kameraya, makro kameraya ve 5 MP’lik derinlik sensörüne sahip olacak.