Periscope Canlı Yayınları Artık Twitter’da

Periscope Canlı Yayınları Artık Twitter’da

PAYLAŞ

Periscope canlı yayınlarını artık doğrudan Twitter üzerinden de paylaşılıp izlenebileceğini duyurdu.

Twitter’ın yaptığı bu güncelleme ile Periscope videolarını izlemek isteyen Twitter kullanıcılarını ayrı bir uygulama indirmesine ve Periscope’a kayıt olmasına gerek olmadan bu videoları görmesi mümkün hale geliyor.

İnternet üzerinde canlı yayın yapma imkanı sağlayan Periscope canlı yayınlarını doğrudan Twitterlere entegre olacak. Artık Periscope’ta yapılan canlı yayınlar, Twitter haber akışında ve yayını yapan kişinin profilinde gözükebilecek. Yayın, sesi kısık şekilde oynayacak ve izlemek istediğinizde tam ekran olarak (ve ses açılmış şekilde) size sunulacak.

periscope-twitter

iOS uygulamasıyla başlayan Twitter, Periscope entegrasyonunun ilerleyen günlerde tüm platformlara gelmesi bekleniyor.

Bir süredir hisseleri derin dalışa geçen Twitter borsada tarihinin en kötü günlerini geçiriyor. 2013 yılındaki halka arzından bu yana hisse fiyatı ilk kez 20 doların altına inen Twitter’ın Persicope entegrasyonuyla ibreyi tersine çevirebilir.

Kullanıcıların Periscope uygulaması yerine bu videoları izlemek için Twitter’da zaman geçiriyor olması Twitter kullanıcı istatistiklerinde patlama yaratabilir. Twitter ve Periscope, son zamanlarda kullanıcı sayısını artırmakta sıkıntı yaşıyor. Bu yenilikle birlikte firma, işleri lehine çevirmeyi umuyor.