PES Ligi İstanbul Elemeleri Yapıldı

PES Ligi İstanbul Elemeleri Yapıldı

PAYLAŞ

PES Ligi Türkiye Finalleri nefes kesen bir heyecan ile başladı.

PES tutkunlarını bir araya getiren ve Türkiye finalistini arayan muhteşem organizasyon geçtiğimiz günlerde Gaming İstanbul fuarında oyunun tutkunlarını İstanbul elemeleri için bir araya getirdi. Bu sene Türkiye’de 3. ‘sü düzenlenen Pes Ligi Türkiye Finallerini’ nin bölge elemeleri Aral ve Teknosa işbirliğinde büyük coşku ile yapıldı. Gaming İstanbul fuarında yapılan İstanbul elemelerinin finalistleri Onur Cabaroğlu, Erman Gökdemir, Ertuğrul Samet Çiçekmekik ve Emre Budak Türkiye’yi temsil etmek için ilk elemeyi kazanmış oldular.

Türkiye’yi tüm dünyada temsil etmek için rakipleri ile kırasıya bir yarış içerisine giren oyuncular, yeşil sahaların tozunu attırdı.PES_2016_1

İstanbul’dan 4, Ankara’dan 3 , İzmir’den 2 finalist, 7 online Pes Ligi ay birincisi ile Türkiye finallerinde yarışacak. Türkiye birincisi, 30 farklı ülkeden PES finalistlerinin yarışacağı, bu sene 28 Mayıs’ta Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali ile aynı gün Milano’da yapılacak Pes Ligi Dünya Finali’ne katılacak.

Ankara ve İzmir Bölge Finalleri Mart ve Nisan aylarında gerçekleşecek. Bölge finallerinde dereceye giren 1. 1500, 2. 1000, 3. 500 TL’lik Teknosa hediye çeki, 4. Hometech tablet kazanacak. Nisan sonunda yapılacak Türkiye Finallerinin finalistleri sürpriz hediyeler kazanacak ve Türkiye birincisi Milano’da yarışarak ülkemizi temsil edecek.