Retrowave Blast Oyunu Görücüye Çıktı

Retrowave Blast Oyunu Görücüye Çıktı

PAYLAŞ
Retrowave Blast Oyunu Görücüye Çıktı
Retrowave Blast Oyunu Görücüye Çıktı

Retrowave Blast Oyunu Görücüye Çıktı! XENIUM Games’in 2019 Nisan’da Google Play’e sürdüğü Retrowave Blast oyunu görücüye çıktı. Daha önce sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik alanında başarılı projelere imza atan Ozan Üst tarafından yaratılan oyun klasik shooter tarzı ile keyifli bir deneyim sunuyor. Oyunda kullanılan görsel ögeler tasarımcı Ege Kumlalı tarafından yaratılırken, müziklerini ise Emin Sefa Bozkurt tarafından bestelendi.

Son yıllarda yükselen Retro içeriklerin yarattığı dinamiği önüne alıp, Retro sevdalılarına adeta müzik ve oyunu aynı potada eritmesi hedeflenerek yaratılan Retrowave Blast oyun severlere özledikleri 80’ler ruhunu yaşatmayı hedefliyor. Bu oyun aslında hyper-casual türünde yani insanların toplu taşıma araçlarında bir yandan seyahatlarını ederken diğer elleriyle oyunun neon renklerle bezenmiş dünyasına rahatlıkla dalabilecekleri, oynaması kolay ama oyunun kendisinin episodik olarak zor diyebiliriz. Bu tarz oyunları oynayanlar için orta seviyede, bu oyun tarzı ile ilk defa tanışanlar için zorlanabilecekleri bir dünya önümüze seriliyor.

Oyunda, toplanan puanlarla geminin özelliklerini değiştirip, geliştirebilecekleri bir özellikte bulunuyor. Kazanılan altınlarla gerek gemide gerekse Retrowave Blast dünyasında kişiye özel özelleştirmeler de yapmak mümkün. Retrowave Blast, yaratıcısı olan Ozan Üst’ün yazılım dünyasına adım attığı günden itibaren görmeyi arzuladığı görsel ögeler ve bu dünyaya ait olabilecek müzikleri bir araya getirilmesiyle oluşmuş diyebiliriz. Şu anlık Google Play store’da indirilebilir olan Retrowave Blast, AppStore‘a da çıkmaya hazırlanıyor.