Sağlıkta Sosyal Medya Kullanımı

Sağlıkta Sosyal Medya Kullanımı

PAYLAŞ

Artık hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olun sosyal medya olmadan rakiplerinizle rekabet etmeniz söz konusu olmuyor.

Son yıllarda sağlık alanında sosyal medya kullanımı o kadar yaygınlaştı ki artık hastalar doktorlarını internet üzerinde seçer oldu. Bu yüzden bir sağlık kuruluşu veya doktor için internet artık vazgeçilmez bir hal aldı. Artık ne kadar iyi bir cerrah olursanız olun arama motorunda isminiz gözükmüyor ise hasta potansiyeliniz yarı yarıya düşecektir.
doctors_network

 

Birinci şart ; Web sitesi

Hizmetlerinizin anlatıldığı olabildiğince kullanışlı ve olabildiğince detaylı bir web sitesi oluşturmak internet ortamında  bulunmanın birinci şartı. Sosyal Medya bir web sitesinin peşine oluşturularak sistemin web sitesi üzerinde toplanması sağlanmalıdır.

Facebook ile başlayın

Twitter, Linkedin, Instagram’ın aksine Facebook’ta sayfa oluşturarak tanıtımını yapmak çok daha kolaydır. Sosyal medyanın bütün mecralarında bulunmaya çalışın. Sadece Facebook, Twitter, Instagram, Linkedin’e bağlı kalmayın. Bunun dışında profil oluşturabileceğiniz onlarca sosyal medya aracı var. Mutlaka bir profesyonel ile çalışın.

Profesyoneller için Linkedin Şart 

Bir profesyonelseniz Linkedin kullanmanızı mutlaka tavsiye ederim. Linkedin cvnizi internet ortamında açık bir şekilde yayınlamanızı sağlar.%100 oluşturulmuş bir Linkedin profili hasta potansiyelinizde oldukça olumlu farklılıklar yaratacaktır.

Görselliğe Önem Verin

Her ne kadar hizmetlerinizin önemi daha fazlada olsa görselliği atlamayın. İnternette paylaştığınız her fotoğraf ve videonun görsel kalitesi iyi olmalıdır.

Cerrahlar için Özel Programımıza Katılın

Yıl içerisinde farklı periyotlarda düzenlediğimiz cerrahlara özel sosyal medya kullanımı programlarımıza katılın. Bu programlara sizin veya asistanınızın katılması hasta potansiyeli üzerinde olumlu etkiler yaratacaktır.