Şampiyonlar Liginde Finale Doğru

Şampiyonlar Liginde Finale Doğru

PAYLAŞ

Şampiyonlar liginde final için sona yaklaşıldı. Salı ve Çarşamba akşamı oynanacak iki yarı final karşılasması için heyecan dorukta.

Bu akşam 21:45’te Atletico Madrid Chelsea maçı sahne alacak. Madrid ekibi kendine güveniyor ve bunda haklılar çünkü şampiyonlar liginde bu sezon hiç bir maç kaybetmediler. Simeone takımına istikrar ve sağlam defans anlayışı aşıladı bunun meyvelerinide az gol yiyerek yarı finale çıkarak aldılar. Rakip İngiliz devi ama Atletico Madrid’in kaybedeceği hiçbirşeyi yok varını yoğunu ortaya koyacaklarından kimsenin şüphesi yok.

Chelsea’de ise ligde işler iyiye gitmese bile sahip oldukları teknik direktör Jose Mourinho. Kadro kalitesi olarak Chelsea maçın favorisi gösteriliyor. En büyük kozları ise Jose Mourinho. Bu sene pek fazla forma şansı bulamayan Fernando Torres içinde maç büyük önem taşıyor. Formasını terlettiği eski takımına karşı sahaya çıkacak. Şüphesiz El Nino duygusal anlar yaşayacaktır. Ayrıca Torres bir zamanlar Atletico da Simeone’yle aynı dönemde oynadığı için ona  kaptalık yapmıştır.

 

Bir diğer dev maç Real Madrid – Bayern Munich. Finalden daha iyi maç olacağı kesin. En son 2012de yine yarı finalde karşılaşan iki ekipten gülen taraf Bayern olmuştu. Bernabeu’da penaltılarla Real’i eleyen Almanlar finalde ise hatırlanacağı gibi Chelsea’ye boyun eğmişlerdi. Bir intikam duygusuyla maça çıkacak olan Real Madrid’de ise Ronaldo sakatlıktak döndü. Şampiyonlar Ligi’nin şuan ki gol kralı olan Ronaldo Bayern’e kabus olacağından şüphe yok. Gareth Bale ve Ronaldo Madrid’e turu geçirmek için elinden geleni yapacaktır. Rakip takımda ise bu sene Ballond’ or ödülünü Ronaldo’ya kaptıran Ribery maça hırslı bir şekilde çıkacaktır. Sokak tabiriyle kendisini Ronaldo seviyesinde gördüğü için onu safdışı bırakacak bir performans sergilemek isteyecektir.