Bu Telefonlar Kendini İmha Edecek

Bu Telefonlar Kendini İmha Edecek

PAYLAŞ

Cep telefonu hırsızlığı ülkemizde IMEI numarası kaydı olduğundan bizler için büyük sıkıntı olmasa da dünyada hala birçok insanı ilgilendiren bir sorun.

Apple, Microsoft ve Google bu sorun üzerinde çözüm ararken 3 dev, cep telefonlarını tek tuşla imha edecek bir program üzerinde anlaşmaya vardı.  Kill Switch adlı bu program sayesinde kullanıcılar, uzaktan basit bir komutla cep telefonundaki bilgileri silebilecek ve telefonu kullanılmaz hale getirebilecek. Eğer telefon tekrardan bulunursa kullanıcı tarafından bu işlem geri alınabilecek.

Birçok sunucu tarafından desteklenmesi beklenen bu program sayesinde, kullanıcıların büyük bir sorunu olan hırsızlık tehlikesinden kurtulması sağlanmakla birlikte kişisel bilgilerinin korunması da sağlanıyor.

Aslında telefon hırsızlığına karşı en güvenilir uygulama olan IMEI uygulaması. Batıda fişlenme tehlikesi nedeniyle uzak durulan IMEI numaraları uygulaması rağbet görmezken, bakalım Kill Switch uygulamasına nasıl yaklaşacaklar?

PAYLAŞ
Önceki makaleŞampiyonlar Liginde Finale Doğru
Sonraki makaleBeklenen Güncelleme Yayınlandı; iOS 7.1.1 Yayınlandı
Gezegende.com, teknoloji, bilişim, sosyal medya ve internet odaklı haber portalıdır. 2013 Temmuz ayında yayına başlayan Gezegende.com'u yakından takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz.